pogoda oszalała

Lubicie deszcz i chłodek? Będziecie wściekli. W weekend WRACA LATO

11.10.2019  21:40
Lubicie deszcz i chłodek? Będziecie wściekli. W weekend WRACA LATO
Lubicie deszcz i chłodek? Będziecie wściekli. W weekend WRACA LATO Fot: Shutterstock

Pogoda oszaleje w ten weekend. Termometry w Polsce pokażą nawet 25 stopni, a na niebie królować będzie słońce. Chowajcie płaszcze do szafy, od soboty na chwilę wraca lato!

Kochacie jesień? No to możecie się zdziwić. W połowie października, na kilka dni, do Polski przywędruje lato. Termometry oszaleją, zaszaleć mogą też ludzie - takiego stanu szkoda nie wykorzystać!

Już w sobotę, na południu Polski termometry pokażą od 21 do 23 stopni. Ciepłe powietrze powoli wędrować będzie na północ, jednak nad morze przybędzie dopiero w niedzielę. W pierwszy dzień weekendu, na północy Polski jeszcze temperatury od 14, do maksymalnie 18 stopni.

Kraj podzieli się na pół - na południu świecić będzie słońce, północ zdominują chmury z przelotnym deszczem. Wszędzie będzie dość silnie wiało.

Wiatr umiarkowany i dość silny, początkowo nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat silny, około 45 km/h. Wiatr w porywach do 65 km/h, początkowo nad morzem, zwłaszcza na wschodnim i środkowym wybrzeżu, do 85 km/h, a w rejonach podgórskich Karpat do 80 km/h, po południu stopniowo słabnący. Wysoko w Karpatach porywy do 90 km/h, a w Sudetach do 100 km/h

- czytamy w prognozach IMGW.

Cudowna niedziela

Po całkiem ładnej (przynajmniej dla części kraju) sobocie, przyjdzie cudowna niedziela. Tego dnia już nie można nie wyjść na spacer! Na południu kraju termometry pokażą nawet 25 stopni, w pasie centralnym 21-22, na północy 18-21. Tylko w Suwałkach zimniej - zaledwie 15 stopni Celsjusza.

Tego dnia deszcz nie powinien już nikogo niepokoić. Prawie wszędzie będzie słonecznie, jedynie na pomorzu, Warmii i Mazurach przelotne zachmurzenia. Również wiatr się uspokoi - silniej powieje w niedzielę jedynie nad morzem i w obszarach górskich.

Słońce i wysokie temperatury utrzymają się jeszcze w poniedziałek i wtorek. Od środy czekają nas ochłodzenie i opady deszczu.

Przeczytaj więcej
Komentarze