Pogoda we wtorek

Zima WRÓCIŁA. Dzisiaj śnieg w całej Polsce!

Wojciech Kozicki
31.03.2020  08:11
Pogoda we wtorek i śnieg w Polsce - kwiecień atakuje zimą
Pogoda we wtorek i śnieg w Polsce - kwiecień atakuje zimą Fot: MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/East News - ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Miała być piękna wiosna, a nawet początek lata, a jest powrót zimy. Pogoda w Polsce oszalała, w kraju pada śnieg. Prognoza  na wtorek jest pełna mroźnych niespodzianek, a IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Pogoda we wtorek 31 marca zapowiada się zimowo. Tak jak zapowiadaliśmy, w poniedziałek w wielu miejscach w kraju spadł śnieg i nie był to jedynie chwilowy powrót zimy. TVN Meteo i Radio ZET podają, że dzisiaj niemal w całej Polsce może zrobić się biało i spodziewane są opady śniegu na poziomie 1-2 cm.

IMGW również informuje, że niemal w całej Polsce będzie dzisiaj padać śnieg. Faktem stało się też ochłodzenie i załamanie pogody. Temperatura w całym kraju wynosić będzie dziś maksymalnie 5-6 stopni Celsjusza.

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla całego kraju. Zagrożeniem w każdym regionie Polski są dziś przymrozki i oblodzenie. Kierowcy powinni dziś być ostrożni i przygotować się na trudne warunki na drogach.

W dzień zachmurzenie umiarkowane okresami duże i miejscami opady śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Prognozowan przyrost pokrywy śnieżnej gdzieniegdzie do 1-2 cm, w Tatrach do 5 cm. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C; chłodniej w rejonach podgórskich, od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w górach okresami porywisty, we wschodniej części wybrzeża w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych, miejscami z zachodnich. W górach wiatr może powodować może zawieje i zamiecie śnieżne – IMGW podaje prognozę pogody na wtorek.

Pogoda we wtorek - mapa meteo
Pogoda we wtorek - mapa meteo Fot: IMGW-PIB
Prognoza pogody we wtorek - mapa meteo
Prognoza pogody we wtorek - mapa meteo Fot: IMGW-PIB
Przeczytaj więcej
Komentarze