18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

A miało być tak pięknie...

Pogoda z koszmaru. Burze, grad, chłód

01.06.2021  13:52
Pogoda na długi weekend
Pogoda na długi weekend Fot: Brian A. Jackson/Shutterstock

Pogoda na długi weekend czerwcowy miała być szokująco piękna, a będzie jak zwykle. Dziś do naszego kraju zawitają burze, grad i chłód. Gdzie piękny początek lata, który jeszcze niedawno zapowiadali synoptycy?

Pogoda na długi weekend miała być dla nas prezentem od losu. Jednakże im bliżej wolnego, tym bliżej aura zaczyna zmieniać się na gorsze. Dzisiejszego dnia możemy pożegnać marzenia o pięknym popołudniu i wieczorze.

Pogoda na wtorek ulegnie znacznemu pogorszeniu i przyniesie Polakom deszcz i burze. Jak ostrzega IMGW - zagrzmi w północno-zachodniej Polsce, a groźniejsze burze z gradem i silnym wiatrem przejdą od północnych krańców Wielkopolski, Kujaw po wschodnią część Pomorza.

Pogoda na długi weekend się zmieni?

Co więcej - wysoko w Tatrach pierwszego dnia czerwca przybędzie... ŚNIEGU! Słonecznie będzie tylko w centrum kraju. Przelotne opady deszczu pojawiały się natomiast już w nocy i nic nie wskazuje na to, by miały się zakończyć w dzień.

Niestety, napadać nas mogą również burze. Najgroźniejsze pojawiać się będą od północnych krańców Wielkopolski, Kujaw po wschodnią część Pomorza. Niewykluczone, że towarzyszyć im będzie grad, wiatr w porywach do 60 km/h i opad deszczu do 20-25 mm.

Temperatury przynajmniej nie wpędzą nas w rozpacz - na naszych termometrach zobaczymy od do 18 stopni, nad morzem 14-16 stopni Celsjusza. To całkiem przyzwoita, wiosenna temperatura jak na nasze obecne warunki pogodowe.

Trzymajcie się dziś ciepło!

Czytaj także
Przeczytaj więcej