18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fala gorąca

Pogoda zwariowała. UPAŁY na początku kwietnia

22.03.2021  15:02
Pogoda oszalała
Pogoda oszalała Fot: Marina Zezelina/Shutterstock

Pogoda dosłownie oszalała. Do naszego kraju napływa gigantyczna fala ciepła, która już na początku kwietnia osiągnie swoje apogeum. Możemy spodziewać się nawet upałów, a dopiero co wydawało się, że zima już nigdy nas nie opuści.

Pogoda oszalała! Jeszcze niedawno wydawało się, że zima zostanie z nami już na zawsze, a tu do naszego kraju spływa zabójcza fala ciepła. Już na początku kwietnia możemy zmagać się... z upałami. Gdyby nie szalejąca trzecia fala pandemii koronawirusa - z pewnością cieszylibyśmy się na zapowiadającą się przepięknie majówkę.

Tymczasem IMGW informuje, że fala ciepła zaleje nasz kraj bardzo zdecydowanym, atmosferycznym ruchem. Już od poniedziałku 22 marca możemy spodziewać się stopniowego ocieplenia, a za kilka dni na termometrach miejscami zobaczymy nawet 17 stopni Celsjusza. 

Pogoda zwariowała! Upały na początku kwietnia

Tymczasem portal FaniPogody.pl donosi, że na początku kwietnia temperatura może wzrosnąć do 25 stopni C. Jeśli ich założenia się sprawdzą, to Wielkanoc będzie w tym roku wyjątkowo ciepła i słoneczna. W ostatnich tygodniach wydawało nam się, że raczej szybciej ujrzymy białe święta. 

Tymczasem czas przywdziać radosne uśmiechy na twarz i oswoić się z myślą, że przychodzi do nas najprawdziwsza wiosna. Końcówka marca, który realnie przeplatał w sobie elementy wiosny i zimy - będzie dla nas znacznie łaskawsza niż początek tego miesiąca.

Jeśli zobaczycie za oknem śnieg, warto pamiętać, że to już ostatnie podrygi zimy. Wyobrażacie sobie, co będzie się działo w kraju, kiedy na początku kwietnia faktycznie zapanują upały? Pytanie, czy pandemia da nam korzystać z pogody.

Czytaj także
Przeczytaj więcej