18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jesień piękna jak modelka

Ocieplenie i wiosna! Antycyklon Timeo w Polsce

Wojciech Kozicki
04.10.2022  12:47
Pogoda. Antycyklon Timeo i ocieplenie! Od wtorku wiosna w Polsce
Pogoda. Antycyklon Timeo i ocieplenie! Od wtorku wiosna w Polsce Fot: ADAM LAWNIK / EAST NEWS

Prognoza pogody - temperatura sprawi niespodziankę. Do Polski wkrocza ANTYCYKLON TIMEO, przez który czeka nas zmiana pogody. Tak jak zapowiadali synoptycy, od wtorku 4 października czeka nas ocieplenie!

Prognoza pogody i wreszcie ocieplenie. Wyż Timeo wkracza do Polski przynosząc przyjemną niemalże wiosenną aurę oraz wzrost temperatury. Poprawa pogody zacznie się już 4 października we wtorek, a synoptycy w prognozach na środę zapowiadają „znacznie ocieplenie”. Ta meteo sielanka nie potrwa jednak długo.

Antycyklon Timeo, ocieplenie i załamanie pogody

Chociaż od wtorku będziemy mogli rozkoszować się dobrą pogodą i ociepleniem, to na Pomorzu i wschodzie Polski spodziewane są przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Podhalu do 14–16 stopni na pozostałym obszarze. To jednak cisza przed burzą… dosłownie!

Od środy przeważać będzie słoneczna i ciepła pogoda. Termometry pokażą od 14-17 stopni Celsjusza nad morzem oraz w obszarach podgórskich do 19 stopni w Wielkopolsce i na Śląsku. Jeszcze cieplej będzie w czwartek i piątek. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 do 21 stopni. Nieco chłodniej będzie nad morzem – od 15 do 17 stopni – informuje Radio ZET.

Pogoda na weekend

IMGW zapowiada, że w sobotę nastąpi gwałtowne załamanie pogody, zrobi się deszczowo i chłodno. Temperatura maksymalna od 13 stopni Celsjusza nad morzem do 18 stopni na południu kraju. W niedzielę w całej Polsce będzie lało jak z cebra.

Czytaj także