termometry oszaleją

To już pogodokalipsa? Do Polski wraca... lato, będzie gorąco

07.10.2019  11:46
To już pogodokalipsa? Do Polski wraca... lato, będzie gorąco
To już pogodokalipsa? Do Polski wraca... lato, będzie gorąco Fot: Shutterstock

Lato w październiku? To możliwe. Najbliższy weekend przyniesie nam szaloną zmianę pogody - zrobi się naprawdę bardzo ciepło.

Za nami pierwszy mróz (z niedzieli na poniedziałek temperatury spadły miejscami do -3, -4 stopni Celsjusza), a w Tatrach leży nawet ponad 30 cm śniegu. W całej Polsce zrobiło się zimno, termometry w ciągu dnia pokazują mniej niż 10 stopni, a jedyne pocieszenie, to niemrawe słońce na niebie.

Polacy powoli przestawiają się na tryb jesienno-zimowy, ale okazuje się, że to za wcześnie. W najbliższych dniach bowiem znowu poczujemy lato. I oczywiście zdejmiemy kurtki.

Będzie gorąco

Kiedy możemy spodziewać się słońca i wysokich temperatur? Już od soboty zacznie robić się naprawdę przyjemnie. Od zachodu napłynie do Polski ciepłe powietrze i już teraz synoptycy obiecują nam wtedy od 15 stopni na południowym wschodzie, po nawet 21 stopni Celsjusza na południu Polski.

W niedzielę ma być jeszcze cieplej - w całym kraju 20 i więcej kresek, a na południowym zachodzie nawet do 25 stopni Celsjusza. A to ciągle nie koniec. Jeśli prognozy się nie zmienią, w następnym tygodniu, w całym kraju czeka nas naprawdę przyjemne ciepełko. Miejscami temperatury przekroczą nawet 25 stopni na plusie!

Przeczytaj więcej
Komentarze