18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

powieje złem

Mróz i śnieg już w tym tygodniu? Zima atakuje, nie ma litości

16.09.2019  20:25
Mróz i śnieg już w tym tygodniu? Zima atakuje, nie ma litości
Mróz i śnieg już w tym tygodniu? Zima atakuje, nie ma litości Fot: Shutterstock

Prognozy pogody na najbliższe dni mrożą nie tylko krew w żyłach. Zrobi się bardzo zimno, może nawet pojawić się śnieg i przymrozki.

Jak mawiał klasyk, jest zim... lato, wiec musi być zimno. Astronomiczna jesień zacznie się dopiero za kilka dni, a w Polsce coraz zimniej. Co więcej, już w tym tygodniu poczuć możemy zimę. 

Synoptycy nie mają zbyt dobrych wieści - będzie zimno, mokro, wietrznie, a niektórzy z nas zobaczą w tym tygodniu białe płatki.

Zima atakuje

Jest wam zimno? Od wtorku zapowiada się jeszcze zimniej. Chłodny front z północnego zachodu przyniesie nam jeszcze większy spadek temperatur. W połowie tygodnia, w całym kraju, będzie średnio 14 stopni! W Zakopanem termometry pokażą poniżej 10, ale to w dzień.

W nocy może nas konkretnie zmrozić. Dosłownie, bo pojawią się pierwsze przymrozki. Na południu Polski nawet do kilku stopni na minusie!

To jednak dalej nie wszystko. W Polsce dominować będą chmury, z nimi przelotne opady. Czego? Nie tylko deszczu. Już we wtorek z nieba spaść może krupa śnieżna, a w górach deszcz ze śniegiem! Zaskoczeni? Cóż, pierwszy śnieg w Tatrach pojawił się już 10 września!

Jeśli martwią Was ustalenia synoptyków, mamy też dobre wieści. Od niedzieli pogoda zacznie się poprawiać. Termometry znów pokażą ponad 20 stopni, a na niebie zaświeci słońce. Podobno czeka nas prawdziwa, piękna złota jesień.

Przeczytaj więcej
Komentarze