niespokojna noc

Uwaga! Sypnie śniegiem, będzie wiało. IMGW wydaje alerty

13.11.2019  19:50
Uwaga! Sypnie śniegiem, będzie wiało. IMGW wydaje alerty
Uwaga! Sypnie śniegiem, będzie wiało. IMGW wydaje alerty Fot: Shutterstock

IMGW wydał ostrzeżenia przed wiatrem, deszczem i śniegiem dla trzech województw oraz alert najwyższego, trzeciego stopnia przed podtopieniami w województwie małopolskim. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia dla województwa małopolskiego, oraz ostrzeżenia przed deszczem i opadami śniegu dla województw małopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

Alert hydrologiczny najwyższego stopnia, obowiązuje w województwie małopolskim ze względu na spływ wód opadowo-roztopowych na rzece Białka. Jak informuje IMGW, spodziewane są tam dalsze wzrosty poziomu wody, a nawet przekroczenie stanu alarmowego i podtopienia. Ponadto w województwie małopolskim przewidywany jest wiatr w porywach nawet do 85 kilometrów na godzinę. 

Śnieg nadciąga

Poza niebezpieczeństwem podtopień, IMGW ostrzega przed bardzo silnymi opadami deszczu i śniegiem. Biało będzie już nie tylko w Tatrach. Śnieg spaść ma dziś na Dolnym Śląsku - ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w powiecie jeleniogórskim i Jeleniej Górze, powiecie lwóweckim i lubańskim. W ciągu dnia w czwartek, w rejonach tych pojawić się może marznąca mgła.

Ulewy spodziewane są w południowych powiatach województw małopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

Ostrzeżenia IMGW
Przeczytaj więcej
Komentarze