hu hu ha, zima zła

Koniec ciepełka, ziąb nadciąga. Będzie padać ŚNIEG

24.10.2019  15:40
Koniec ciepełka, ziąb nadciąga. Będzie padać ŚNIEG
Koniec ciepełka, ziąb nadciąga. Będzie padać ŚNIEG Fot: Shutterstock

Matka natura przemówiła i oznajmia: koniec tego dobrego. Rozlewające się w ostatnim czasie po Polsce ciepło ustąpi niskim temperaturom. Jeszcze w październiku dopadną nas przymrozki i zacznie padać śnieg.

Końcówka października, a w części kraju na termometrach nawet 25 stopni Celsjusza? To koniec. Słońce ma już dość i ustąpi miejsca zimie. Jeszcze w tym miesiącu (a zostało tylko kilka dni), przeżyjemy diametralną zmianę pogody. To już pewne, idzie zima.

Śnieg i mróz na koniec miesiąca

Ostatnimi podrygami przyjemnej pogody cieszyć będziemy się jedynie do niedzieli. W poniedziałek temperatury spadną w okolice 10 stopni Celsjusza i z kolejnymi dniami powoli będą obniżać się jeszcze bardziej. Stan taki panować będzie w calutkiej Polsce. Ale to w dzień. W nocy pojawić się mogą pierwsze przymrozki!

Co więcej, w następnym tygodniu w Polsce pojawią się niewielkie opady śniegu. Prószyć ma głównie na południu, ale synoptycy nie wykluczają białych płatków spadających z nieba też w innych częściach kraju. Szczęśliwie - będą to jak na razie jedynie niewielkie epizody, a śnieg szybko zniknie.

Przeczytaj więcej
Komentarze