18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wyjmujcie rękawiczki

Sroga zima ostro nas zmrozi. Koniec ciepełka już w tym tygodniu

18.11.2019  13:48
Sroga zima ostro nas zmrozi. Koniec ciepełka  już w tym tygodniu
Sroga zima ostro nas zmrozi. Koniec ciepełka już w tym tygodniu Fot: Shutterstock

Pora pożegnać się z kilkunastostopniowymi temperaturami i porządnie przygotować się do zimy. To już ostatnie chwile - za kilka dni ostro nas zmrozi. Nadciąga radykalna zmiana pogody!

Pogoda w tym roku szaleje. Jesień na zmianę przynosi nam ochłodzenia i ponowne, szalone skoki temperatur. Ale zdaje się, że to jak na razie koniec. Ciepło już raczej nie będzie. Nadchodzi zima.

Jeszcze przez kilka dni na termometrach w całej Polsce możemy spodziewać się temperatur nawet do 15 stopni Celsjusza. W okolicach środy zacznie się mocniej chmurzyć, pojawią się też opady deszczu. W czwartek będzie jeszcze całkiem znośnie, a wraz z piątkiem nastąpi załamanie.

Mróz ze wschodu

W ostatnim tygodniu przestrzegaliśmy przed dość nieprzyjemnymi zapowiedziami synoptyków. Nad Arktyką formuje się wir polarny, którego skutkiem mogą być temperatury spadające w Polsce nawet do -20 stopni Celsjusza. Czy faktycznie będzie aż tak zimno? Jeszcze nie teraz, ale i tak nas zmrozi.

Od północnego wschodu nad Polskę zacznie nadciągać całkiem zimowe zimno. Najpierw w północno-wschodniej i centralnej Polsce temperatury spadną (w ciągu dnia) do około 5 stopni, by z biegiem czasu obniżać się jeszcze bardziej i swym zasięgiem objąć resztę kraju.

W nocy z piątku na sobotę mróz dopadnie wschodnią część Polski, w nocy z soboty na niedzielę pojawić się może już wszędzie. Przez cały następny tydzień czeka nas chłód i maksymalnie kilka stopni w ciągu dnia na plusie. Na przełomie listopada i grudnia, mróz męczyć będzie nas już nie tylko w nocy - z coraz większą mocą mrozić nas będzie także w ciągu dnia.

Przeczytaj więcej
Komentarze