ziąb nadciąga

Zima atakuje, za chwilę huknie! To będzie mrooooźne orzeźwienie

01.12.2019  16:48
Zima atakuje, za chwilę huknie! To będzie mrooooźne orzeźwienie
Zima atakuje, za chwilę huknie! To będzie mrooooźne orzeźwienie Fot: Shutterstock

Początek grudnia miał nam przynieść atak zimy i... jest. Pierwszy śnieg miejscami pojawił się już w niedzielę. W poniedziałek padać ma już w połowie kraju. Wszędzie zrobi się też mroźno.

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg... - czy pada? Jak przedstawia się sytuacja za Waszymi oknami? Synoptycy z IMGW twierdzą, że choć zima astronomiczna dopiero za 3 tygodnie, już od poniedziałku możemy spodziewać się śniegu i mrozu w niemal całej Polsce.

Mróz atakuje

Zimno czuć było w powietrzu już w niedzielę, z każdą godziną robiło się coraz chłodniej, miejscami pojawiły się marznące mgły i opady. Noc według prognoz IMGW to już tylko nad morzem temperatury na leciutkim plusie - maksymalnie jeden stopień Celsjusza! W pozostałej części Polski od 0 na zachodzie, przez -1, -2 na północnym-wschodzie i w centrum, po nawet -4, -5 na południu i -7 w górach!

W poniedziałek nad ranem i wczesnym rankiem temperatury ciągle będą minusowe. Co gorsza, przygruntowe przymrozki utrzymają się w ciągu dnia niemal w całym kraju. IMGW już wydało ostrzeżenia dla większości województw - na drogach będzie bardzo ślisko!

Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, przy gruncie od -4°C do -2°C

- czytamy w komunikacie IMGW.

Oblodzenie - prognozy IMGW

Pogoda w poniedziałek

W poniedziałek w calutkiej Polsce czekają nas opady. Na wschodzie i południu kraju sypnie śniegiem, w centrum i na północy spadnie deszcz ze śniegiem a na zachodzie deszcz.

Wszędzie będzie dość pochmurnie, z niewielkimi przejaśnieniami. Temperatury od 0 stopni na południowym wschodzie i w Suwałkach, przez 1 stopnień na wschodzie, do 2 w centrum i 3-4 na zachodzie kraju.

Pogoda w poniedziałek
Przeczytaj więcej
Komentarze