18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koszmarny wtorek

Pogodogedon! MGŁY, ŚNIEŻYCE I szklanka na drogach

25.01.2022  11:33
Pogodogedon w Polsce. Pogoda grozy i prognoza na dziś
Pogodogedon w Polsce. Pogoda grozy i prognoza na dziś Fot: Marek BAZAK/East News

Pogoda w Polsce to nie bajka. Nieczęsto możemy liczyć na piękną, pobudzającą do życia aurę. Na ogół walczymy o przetrwanie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Dokładnie tak jest dziś.

Wtorek przypomina dramat. Pogoda w Polsce nie będzie nas dziś rozpieszczać — przewidziała takie atrakcje, jak mgły, śnieżyce i szklankę na drogach. Ostrzegają nas synoptycy z IMGW i mają ku temu powody.

Pogoda w Polsce będzie dziś TRAGICZNA

Prognoza pogody na dziś to zdecydowanie scenariusz na dzień daleki od naszych marzeń. IMGW ma powody, by martwić się o Polaków. W takiej aurze nie trudno o złapanie przeziębienia lub zrobienie sobie krzywdy.

W dzień zachmurzenie na ogół duże. Początkowo gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 400 m, lokalnie do 200 m. W zachodniej połowie kraju słabe opady deszczu, na pozostałym obszarze słabe opady mżawki lub deszczu i deszczu ze śniegiem. Na wschodzie i południu miejscami opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na Podkarpaciu i w górach, opady śnieg

- podaje IMGW.

W temacie temperatur, nie ma wielkich zmian względem samego początku tygodnia. Zima nadal pozostaje z nami i nie zamierza prędko nas opuszczać. Są regiony Polski, które we wtorek zmierzą się z mrozami w ciągu dnia.

Z dobrych informacji możemy powiedzieć tylko, że dziś nie musimy obawiać się zagrożenia ze strony wiatru. Wyjątkiem będą tereny wysokogórskie, gdzie trzeba się liczyć z konkretniejszymi podmuchami.

Uważajcie na siebie!

Czytaj także