18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Pogodogedon! NAWAŁNICE I PODTOPIENIA w Polsce

09.06.2022  12:40
POGODOGEDON w Polsce. Burze, ulewy i podtopienia
POGODOGEDON w Polsce. Burze, ulewy i podtopienia Fot: Jan Graczynski/East News

Z nieba nie będzie lał się żar, ale woda, która doprowadzi do rozprzestrzeniających się po Polsce nawałnic i podtopień. Tak źle już bardzo dawno nie było. Ostrzeżenia dostaje dziś cały kraj.

Pogodogedon uderzy w nas właśnie dziś. W całej Polsce obecne będą nawałnice i podtopienia - nie możemy się łudzić, że będzie lepiej. Musimy być z całą pewnością przygotowani na najgorsze.

POGODOGEDON w Polsce. Burze, ulewy i podtopienia

Burze i ulewne deszcze nawiedzą dziś Polskę w całej rozciągłości.  Eksperci IMGW opublikowali ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia - nawałnice i podtopienia to nie groźba, ale bardzo realny scenariusz dnia dzisiejszego.

"W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 20 mm do 35 mm, w pasie od Mazur, przez Mazowsze po Małopolskę miejscami do 50 mm. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowo-wschodni, w centrum wschodni, na zachodzie skręcający na północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h" - przekazują synoptycy Instytutu  Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W czwartek w całym kraju będzie padał deszcz. Wystąpią też gwałtowne burze. Na wschodzie kraju termometry wskażą nawet 29 stopni Celsjusza

- poinformował dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Folwarski, cytowany przez Polską Agencję Prasową. 

Na mapie ostrzeżeń IMGW widzimy m.in. ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem dla województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego (część powiatów), mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, śląskiego i małopolskiego.

Na pozostałym obszarze kraju mamy ostrzeżenia pierwszego stopnia. Alertów nie ma jedynie w Lubuskiem, w części Dolnego Śląska, Podlasia, Lubelszczyzny i w Zachodniopomorskiem. Do 1 w nocy niczego nie możemy być pewni.

Uważajcie na siebie!