2020 daje nam w kość

Pogodowa klęska na Święta. Załamanie aury: burze i ŚNIEG

11.04.2020  10:53
Pogodowa klęska na Święta. Załamanie aury: burze i ŚNIEG
Pogodowa klęska na Święta. Załamanie aury: burze i ŚNIEG Fot: Pepgooner/Shutterstock

Święta Wielkanocne już tuż, tuż, a zamiast biesiad przy rodzinnym stole i słońca - będziemy mieli strach przed koronawirusem, samotność i śnieg. Pogoda przypomni nam dobitnie, w jak słabej jesteśmy sytuacji. 

Święta Wielkanocne będą w tym roku zupełnie inne niż zazwyczaj. Zamiast radości i biesiady przy rodzinnym stole - wiele osób czeka samotność i strach przed pandemią. Do tej pory za oknami widzieliśmy chociaż piękne słońce, które wlewało nadzieję w nasze serca. Teraz to również ulegnie zmianie.

Pogodowa klęska na Święta

Za oknami nastąpi drastyczne załamanie pogody - akurat na Święta. Jeszcze w Wielką Niedzielę nie będzie aż tak źle - możemy spodziewać się słonecznych promieni, ale w Poniedziałek Wielkanocny nastąpi drastyczne załamanie aury - spotkają nas burze i śniegi. Gwałtowną zmianę przyniesie nam chłodny front atmosferyczny.  

O ile w niedzielę możemy spodziewać się bardzo wysokich temperatur - od 13°C na Suwalszczyźnie i nad morzem do nawet 20°C na zachodzie i południu kraju - to w poniedziałek nie liczmy na ciepło i pogodowy optymizm. 

Wspomniany chłodny front atmosferyczny przyniesie nam porywisty wiatr, deszcz, lokalnie burze, a wieczorem i w nocy także deszcz ze śniegiem i śnieg. Nie na taką aurę liczyliśmy w lany poniedziałek.

Dodatkowo, w poniedziałkową noc w całym kraju temperatura spadnie do -2°C. Trzymajcie się ciepło - przeziębienie to ostatnie, na co ktokolwiek chciałby zapaść w dobie szalejącej epidemii koronawirusa.

Przeczytaj więcej
Komentarze