18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nawet w maju...

Pogodowy ARMAGEDON wraca do Polski? Zima i śnieg

28.04.2022  09:43
Wiosenny, pogodowy Armagedon w Polsce
Wiosenny, pogodowy Armagedon w Polsce Fot: Kotelnikov Andrii/Shutterstock

Pogodowy Armagedon wraca do naszego kraju. Kiedy wydawało się, że końcu powitamy wiosnę, do Polski ponownie zawita zima i śnieg. Prognozy są bezlitosne.

Czekacie na piękną majówkę? Obawiamy się, że nie mamy dobrych wieści... Być może w sercu da się utrzymać cieplutki, majówkowy obraz, ale na zewnątrz nie będzie tak różowo. Pogoda nawet na moment nie zamierza nas oszczędzać.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie mają złudzeń. Kwiecień pożegna nas dynamiczną, niebezpieczną pogodą. Wiosna pokaże nam swoje nieprzewidywalne, nieprzyjemne oblicze.

Wiosenny, pogodowy Armagedon w Polsce

Możemy spodziewać się burz i gradu, a w dniach bliższych majówce będzie jeszcze gorzej. Zrobi się bardzo zimno, a eksperci ostrzegają przed... śniegiem i mrozem. Nie na taką wiosnę mieliśmy wszyscy nadzieję.

Od środy do soboty Polska pozostawać będzie w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i wówczas miejscami pojawi się przelotny deszcz

- podaje IMGW.

W dzień temperatura od 7°C do 17°C, a w nocy 0°C do 7°C. "Miejscami, głównie na południu przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu" - czytamy na stronie IMGW.

W tym miejscu szczególny apel do kierowców. Drogi mokre od deszczu i śniegu mogą być niebezpieczne. Warto zachować ostrożność. Nie ma co się spieszyć, kiedy nawet pogoda nie zachęca nas do wyjścia z domu.

Czytaj także