18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rzucimy się na ruszt

Pogodowy Armagedon! Lada chwilę znowu się UPIECZEMY

05.07.2022  19:25
W Polsce padnie REKORD CIEPŁA?!
W Polsce padnie REKORD CIEPŁA?! Fot: SKphotographer/Shutterstock

Pogoda dopiero co nieco nam odpuściła, a znowu zaczyna się wielki problem z upałami. Lada moment wszyscy się upieczemy, jak na dobrze rozgrzanym grillu. Gotowi na piekielną aurę?

Pogoda w Polsce jest latem bezlitosna. Ostatnio zmagaliśmy się z falą piekielnych upałów i dopiero co nieco nam one odpuściły, a już czai się na nas kolejna fala dramatu. Czy to oznacza, że już nigdy nie będziemy funkcjonować w ludzkiej temperaturze?

Już wkrótce możemy doczekać się w Polsce nawet 40 stopni Celsjusza w cieniu! Zgodnie z prognozami czeka nas to jeszcze tego lata. Wygląda na to, że 2022 rok będzie pod wieloma względami rekordowy i intensywny.

W Polsce padnie REKORD CIEPŁA?!

Obecny rekord ciepła w Polsce odnotowano 29 lipca 1921 r. w Prószkowie na przedmieściach Opola, gdzie termometry pokazały 40,2 stopnia. W ostatnich latach temperatury były bliskie 40 kresek, ale w 2022 r. może być jeszcze goręcej.

Serwis TwojaPogoda.pl nie ma wątpliwości, że stoimy w obliczu kolejnego krajowego rekordu. Rekordy temperatur padały w ostatnich latach w krajach sąsiadujących z Polską, tj. na Ukrainie, Białorusi, w Czechach i w Niemczech, gdzie odnotowywano blisko i ponad 40 kresek na termometrach. Wygląda na to, że niedługo nasza część Europy będzie mogła konkurować z gorącą, amerykańską Florydą.

Skwar zawdzięczamy powietrzu znad Afryki, które płynie do nas bezlitosnymi strumieniami. Jesteście gotowi na doświadczenie Sahary pod pierwszym lepszym polskim blokiem? My wolelibyśmy tego uniknąć, ale jak widać natura jest bezlitosna.