18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co to ma być?!

Pogodowy CHAOS w Polsce. Zima czy wiosna?

05.02.2021  14:57
Prognoza pogody w Polsce
Prognoza pogody w Polsce Fot: Pepgooner/Shutterstock

Prognoza pogody dla Polski na najbliższy czas to istny, pogodowy chaos. Jak my to wszystko wytrzymamy? Mamy tu zimę czy wiosnę? Trudno powiedzieć... Najbliższy weekend upłynie pod znakiem ogromnych zmian atmosferycznych.

Prognoza pogody nie zamierza nas rozpieszczać. Jeszcze niedawno w polskich prograch gościliśmy tzn. Bestię ze Wschodu, a teraz powoli witamy odwilż. Pogoda w kraju zmienia się jak w kalejdoskopie.

To jeszcze zima? A może już wiosna? Ciężko powiedzieć. Najbliższy weekend będzie niesamowicie zmienny. Z jednej strony do kraju zbliżają się potężne zamiecie śnieżneNa drogach również będzie ślisko i niebezpiecznie. Z drugiej jednak strony nie będzie tak zimno, jak do tej pory.

Pogodowy chaos

Potężny i bezlitosny atak zimy ma na nas spaść ponownie pod koniec lutego. Na razie czeka nas istny kocioł atmosferyczny. Jednego możemy być pewni - nic nie jest na sto procent gwarantowane. Pogoda może zmienić swoje oblicze z godziny na godzinę. 

Prognozy pogody przygotowane przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pokazują jasno, że kolejne dni przyniosą ze sobą dynamiczną pogodę. Musimy być przygotowani na wszystko.

Na przeważającym obszarze kraju będzie mroźno z opadami śniegu, tylko na południu cieplej i tam opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a w wielu miejsca również deszczu marznącego. Od niedzieli ponownie znacząco wzrośnie prędkość wiatru, porywy będą dochodzić do 70 km/h

- zapowiadają synoptycy.

Miejmy nadzieję, że chaos szybko minie i wykrystalizuje się jakaś konkretna pogoda, która oszczędzi nam wrażeń w postaci ciągłego zmienia gamy ubrań - od zimowych, poprzez jesienne aż do wiosennych. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej