18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogodokalipsa!

POGODOWY ARMAGEDON W POLSCE! Będzie bardzo niebezpiecznie

Bartłomiej Ciepielewski
13.07.2021  12:12
POGODOWY ARMAGEDON W POLSCE! Będzie bardzo niebezpiecznie

Pogoda w najbliższych dniach będzie wyjątkowo groźna. Zgodnie z ostrzeżeniami synoptyków, co najmniej do weekendu nad Polską będzie utrzymywać się fala piekielnie gorącego powietrza. Wysokim temperaturom lokalnie mają towarzyszyć gwałtowne burze z opadami deszczu i gradu, a nawet trąby powietrzne.

Jeśli ktoś liczył na odpoczynek od upałów, to może o tym zapomnieć. Do kraju dotarła fala piekielnie gorącego powietrza, która utrzyma się co najmniej do weekendu, choć niewykluczone, że nawet dłużej. Osoby wrażliwe na wysokie temperatury najlepiej, by zostały w domu i uzbroiły się w wydajne wiatraki lub klimatyzatory.

Fala upałów w Polsce

IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia przed upałami. We wtorek temperatura maksymalna podskoczy do około 33 stopni Celsjusza. Nad Polską będzie przeważało bezchmurne niebo, więc na większe opady nie ma co liczyć.

Najgorszym dniem w tym tygodniu będzie środa. To właśnie wtedy temperatury sięgną około 35 stopni Celsjusza, co wskazuje na to, że może to być najgorętszy dzień w tym roku. Na wschodzie, południu oraz w centrum mogą wystąpić burze. Na niższą temperaturę mogą liczyć mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Podobne prognozy zapowiadane są na czwartek.

W piątek niewielkie ochłodzenie poczują mieszkańcy zachodniej części Polski. Na Dolnym Śląsku i Pomorzu Zachodnim temperatura spadnie do zaledwie 25 stopni Celsjusza! Niestety, mieszkańcy Polski centralnej i wschodniej nadal będą smażyć się w 30-stopniowym upale. Tego dnia wystąpią gwałtowne burze z deszczem i gradem.

Według prognoz upały ustąpią w przyszłym tygodniu, choć nie jest to jeszcze pewne. Przez najbliższe dni należy uzbroić się cierpliwość.