18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zima wariuje

Polska podzielona temperaturami. Jedni się smażą, inni marzną

24.11.2019  10:50
Polska podzielona temperaturami. Jedni się smażą, inni marzną
Polska podzielona temperaturami. Jedni się smażą, inni marzną Fot: EAST NEWS

Polska podzieli się na dwa obszary pogodowe. Podczas, gdy w niektórych miejscach ludzie będą marznąć, w innych wciąż temperatura na plusie. 

Polska od lat zaskakuje tym, jak bardzo zróżnicować potrafi się dzienna pogoda na jej obszarze. Teraz mamy już koniec listopada, a wciąż nie zapanowała atmosferyczna spójność.

Polska podzielona murem temperaturowym 

24.11 temperaturę powyżej zera można spokojnie uznać za niemal letnią. Od dawna nie zdarzyło się, żeby faktycznie takie warunki pogodowe panowały na moment przed nastaniem grudnia. 

Na południu kraju temperatura może dziś sięgnąć zawrotnej wartości... 12 stopni Celsjusza! W tym samym czasie na północnym zachodzie nastaną temperatury ujemne.

Powieje nam wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W szczytowych partiach Tatr będą miały miejsce porywy wiatru do 70 km/h.

Przemieszczając się dziś samochodem warto zachować szczególną ostrożność, bowiem wystąpić może gołoledź, a to sprawi, że podróże staną się z lekka niebezpieczne.

Przeczytaj więcej
Komentarze