18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uderzenie zimy

Polska zmieni się W SYBERIĘ. Zawieruchy, śnieżyce, tęgie mrozy

08.12.2021  18:04
Pogoda: Polska zmieni się w Syberię
Pogoda: Polska zmieni się w Syberię Fot: aaltair/Shutterstock

Polska już w styczniu zmieni się w prawdziwą Syberię. Do naszego kraju nadchodzi załamanie pogody, w którym zawierają się zawieruchy, śnieżyce i tęgie mrozy. Gotowi na armagedon chłodu?

Polska już w styczniu zmieni się w istną Syberię. Prognozy pogody na zimowe miesiące nie pozostawiają złudzeń, w tym roku nie możemy liczyć na łagodne przejście chłodnej pory roku.

W styczniu 2022 roku, jak wynika z długoterminowych prognoz pogody, czeka nas prawdziwe załamanie aury. Synoptycy już teraz prognozują obfite opady śniegu, a także silne mrozy sięgające minus 20 stopni Celsjusza. 

Polska zamieni się w Syberię

Zryw zimy z siarczystymi mrozami i wielkimi zawieruchami stanie się naszym tegorocznym doświadczeniem. Chłodne masy powietrza dotrą do nas na przełomie stycznia i grudnia i przyniosą nam zimę w pełnym znaczeniu tego słowa.

Doczekamy się również opadów śniegu na przeważającym obszarze kraju. Co więcej, na drodze naszej metamorfozy w Syberię znajdą się również... burze śnieżne! 

Istnieje ryzyko, że tak jak w styczniu 2021 roku, częściej pojawi się mróz. Spadki temperatury poniżej minus 20 stopni Celsjusza są bardzo prawdopodobne także poza obszarami górskimi i podgórskimi

- czytamy na portalu fanipogody.pl.

Synoptycy ostrzegają, że w pierwszym miesiącu nowego roku nie unikniemy groźnych opadów marznących. Warto dodać, że prognoza pogody wybiegająca tak daleko w przyszłość może się jeszcze zmienić i ma charakter orientacyjny.