18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostrzeżenia IMGW

Potężna zmiana pogody! "Zagrożenie ZDROWIA I ŻYCIA"

19.10.2021  10:53
Ostrzeżenia IMGW w Polsce
Ostrzeżenia IMGW w Polsce Fot: FOT. LUKASZ KACZANOWSKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Ostrzeżenia IMGW pojawiają się, kiedy aura zaczyna stanowić dla nas zagrożenie. Niestety, dokładnie tak jest właśnie teraz. Specjaliści biją na alarm. Gwałtowna zmiana pogody w Polsce może prowadzić do wielu niebezpieczeństw.

Ostrzeżenia IMGW to nie są słowa rzucane na wiatr, ale bardzo istotne alarmy, które mogą uratować nam życie i zdrowie w momencie załamania pogody. O ile w ciągu ostatnich dni aura była dla nas łaskawa, o tyle teraz się to gwałtownie zmieni.

Miniony tydzień zakończył się i nie przyniósł nam wichur, mrozów, obfitych opadów deszczu. Ten to nadrobi — załamanie pogody w Polsce staje się przykrym faktem. Z tej właśnie przyczyny Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje alerty pierwszego stopnia dla połowy obszaru naszego kraju.

Ostrzeżenia IMGW w całej Polsce

W wielu regionach naszego kraju rozszaleją się niebezpieczne dla zdrowia i życia wichury. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. 

Alerty pierwszego stopnia obowiązywać będą od czwartku. Dzień wcześniej podobne obostrzenia obowiązywać będą m.in. w okolicach Krosna, Nowego Sącza, Zakopanego, Oświęcimia czy Bielska-Białej. Jak poważny jest alert pierwszego stopnia?

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności 

- informuje IMGW w objaśnieniu. Zgodnie z klasyfikacją zapowiadanego alertu, w Polsce możliwy jest "silny wiatr o średniej prędkości 70-72 km/h lub porywy wiatru o prędkości 65-90 km/h".

Z porywistym wiatrem nie ma żartów i specjaliści wiedzą o tym doskonale, dlatego ostrzegają nas wszystkich.