18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogodokalipsa

Potworne mrozy w Polsce. Dwa KRYTYCZNE okresy w lutym

30.01.2021  19:58
Potworne mrozy w Polsce
Potworne mrozy w Polsce Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Potworne mrozy nadciągają wielkimi krokami do Polski. Synoptycy przewidują dwa krytyczne okresy w lutym tego roku. Możemy się spodziewać nawet do -30 stopni Celsjusza na naszych termometrach.

Potworne mrozy wcale się jeszcze nie skończyły! Przeciwnie, wszystko wskazuje na to, że drastyczna zima dopiero się zaczyna. W lutym synoptycy przewidują nawet do -30 stopni Celsjusza. Mowa jest o dwóch, szczególnie groźnych okresach.

Według eksperymentalnej prognozy długoterminowej, w lutym mogą zdarzyć się przynajmniej dwa okresowe napływy chłodnego powietrza, w których czasie temperatury nocą mogą spaść poniżej -15 stopni Celsjusza, a skrajnie nawet do około -30 stopni

- mówił dla PAP rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

Prognoza pogody: Potworne mrozy wracają do Polski

Takie wyraźne spadki temperatury będą mogły być chwilowe, albo również bardzo gwałtowne. Z dnia na dzień zmieniają się długoterminowe wyliczenia synoptyków, dlatego jeszcze wiele w krajowej aurze może nas zaskoczyć.

Okresowe napływy chłodnego powietrza mogą się zdarzyć. Takie okresy, według prognozy, mogą być przynajmniej dwa. Te temperatury faktycznie mogą spadać, szczególnie w nocy do -20 stopni, a skrajnie do -30 stopni Celsjusza

- powiedział synoptyk. 

W całym kraju bardzo mocno odczuwalne będą również inne elementy zimy - na przykład intensywne opady śniegu. Polska jeszcze raz zrobi się zupełnie biała - z pewnością ku radości najmłodszych obywateli. 

Przypominamy, że w naszej strefie klimatycznej biała zima powinna być czymś zupełnie normalnym. W ostatnich latach zmiany klimatyczne przyzwyczaiły nas do pluchy, ale to właśnie mrozy są polskim środowiskiem naturalnym.