18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Piekielny skwar

Powrót lata w Polsce! Wielka zmiana pogody, będzie gorąco

Bartłomiej Ciepielewski
06.09.2021  11:13
Powrót lata w Polsce
Powrót lata w Polsce Fot: Torychemistry/Shutterstock

Choć wraz z początkiem września w kraju zawitała meteorologiczna jesień, to lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Od połowy tygodnia czeka nas spore ocieplenie, za które odpowiada przesuwający się wyż Hermelinde. Pogoda wkrótce może nas pozytywnie zaskoczyć.

W najbliższych dniach wyż, którego centrum znajduje się obecnie nad Polską, zacznie przemieszczać się na wschód Europy. To właśnie wtedy do Polski spłyną masy gorącego powietrza z południa, zapewniając znaczny wzrost temperatur oraz słoneczną i bezchmurną pogodę.

Wielki powrót lata

Pierwsze oznaki wracającego lata odczują już w poniedziałek mieszkańcy zachodniej części kraju. To tam ciepłe powietrze znad Morza Śródziemnego zapewni temperaturę w wysokości 23-24 stopni. Nieco chłodniej będzie w głębi kraju (18-20 st.), natomiast jesienna aura nadal utrzyma się na wschodzie, gdzie temperatury nie przekroczą 17 stopni.

Od wtorku na terenie całego kraju termometry pokażą powyżej 20 stopni Celsjusza. Temperatury będą rosły aż do piątku, kiedy to odnotujemy nawet do 29 stopni Celsjusza na zachodzie Polski oraz 27 stopni w części wschodniej.

Wysokie temperatury utrzymają się aż do niedzieli. Następnie do Polski napłynie rześkie, atlantyckie powietrze, w wyniku którego temperatury spadną do około 20 stopni. Jednak większe ochłodzenie nastąpi dopiero w drugiej połowie września.

Czytaj także
Przeczytaj więcej