18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda jak z "Krainy Lodu"

Powrót zimy w maju! Mrozy aż zamarzną łzy!

Wojciech Kozicki
01.05.2021  09:31
Pogoda w maju - szykujcie się na mrozy i powrót zimy
Pogoda w maju - szykujcie się na mrozy i powrót zimy Fot: Tomasz Czachorowski/Polska Press/East News

Prognoza pogody na majówkę nie zapowiada się optymistycznie, ale okazuje się, że to dopiero pierwszy akt meteo dramatu. Jak ostrzega Radio ZET, nadciąga „bomba chłodu” z północy, więc szykujcie się na POWRÓT ZIMY!

Pogoda w majówkę nie zapowiada się zbyt dobrze, ale zawsze może być gorzej… i będzie GORZEJ! Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, już w połowie maja, tuż po chwilowym ociepleniu, wróci do Polski ostry mróz. Spodziewane są nawet temperatury PONIŻEJ ZERA! Jak ostrzegają FaniPogody.pl, powołując się na model GFS, temperatura w nocy z 14 na 15 maja w Polsce północnej spadnie prawdopodobnie do 1-2 stopni. Oznacza to lokalne przymrozki.

Pogoda w majówkę deszczowa, a później powrót zimy

Jak podaje Radio ZET, pogoda w majówkę będzie deszczowa, spodziewane jest pochmurne niebo. Ocieplenie nadciągnie dopiero po majówce, ponieważ 5 maja przewidywany jest napływ ciepłego powietrza z południa do Polski. Temperatury wzrosną do prawie 30 stopni Celsjusza.

Według synoptyków, już po 15 maja do Europy napłynie prawdziwa "bomba chłodu", zmieniająca wiosenną aurę na zimową. Tegoroczny maj ma w większości okazać się zimny – ostrzega Radio ZET.

Portal Fanipogody bije na alarm, że „tak zimno w kwietniu nie było od 100 lat”.

Zawsze może być gorzej. Synoptycy przewidują, że na początku maja w Wielkiej Brytanii temperatura spadnie nawet do -4stopni Celsjusza. Tymczasem w Skandynawiii mróz może osiągnąć nawet dwucyfrowe wartości.

Skąd się borą takie ochłodzenia w maju? Okazuje się, że to normalne. Twoja Pogoda wyjaśnia, że to zjawisko określane jako „południkowa wymiana ciepła”, które niejednokrotnie doprowadzało już do silnego majowego ocieplenia lub ochłodzenia. Przypomina, że podczas Drugiej Wojny Światowej, a także wcześniej, zdarzały się w północnych regionach Polski spadki temperatury w pierwszej połowie maja nawet do prawie minus 10 stopni i to na wysokości 2 metrów.

Czytaj także
Przeczytaj więcej