18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie ma ucieczki

POTEŻNE BURZE i ulewy. Polska w szponach niepogody

18.04.2021  09:10
Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielę Fot: Brian A Jackson/Shutterstock

Prognoza pogody na niedzielę nie jest optymistyczna. Przez Polskę przejdą potężne burze i ulewy, które skutecznie uprzykrzą nam końcówkę weekendu. Kraj zdecydowanie trzymany jest w szponach kwietniowej niepogody.

Prognoza pogody na niedzielę 18 kwietnia nie jest najlepsza. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozach pogody na dziś wskazują, że w pewnych regionach Polski mogą wystąpić potężne i nieuniknione burze. Na mapie kraju będą też miejsca, gdzie prognozowane są opady deszczu.

Prognoza pogody na niedzielę

Chociaż jeszcze niedawno cieszyliśmy się z nadejścia bezapelacyjnej wiosny, ale już mamy do czynienia z paskudnymi aspektami tej pory roku - głównie zmiennością aury. Meteopaci bardzo cierpią, a reszta społeczeństwa jest już mocno zirytowana tym, że nie może spędzać czasu na dworze.

Polska będzie na skraju klina wyżu znad Morza Barentsa i północnej Skandynawii, w tej samej polarnej morskiej masie powietrza, na wschodzie nieco cieplejszej a na zachodzie chłodniejszej

- możemy przeczytać w prognozie pogody przygotowanej przez IMGW. Ciśnienie będzie spadać.

Dodatkowo synoptycy ostrzegają przed intensywnymi mgłami, które mogą ograniczyć widoczność do 200 metrów. Oznacza to, że szczególną uwagą i ostrożnością muszą wykazywać się kierowcy. Co więcej, temperatura maksymalna w ciągu dnia wynosić będzie od 8°C do 13°C. 

Wiatr będzie słaby, a w pasie nadmorskim umiarkowany, północny i północno-wschodni. Warto uważać również na lokalnie występujące ulewy i burze, które także mogą być dla nas szczególnie niebezpieczne. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej