18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ulepimy dziś bałwana?

Idzie zima! Śnieg w caluśkiej Polsce [PROGNOZA POGODY]

05.01.2021  07:25
Śnieg w całej Polsce? Pogoda się zmienia!
Śnieg w całej Polsce? Pogoda się zmienia! Fot: Volodymyr TVERDOKHLIB/Shutterstock

We wtorek z rana IMGW wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem dla części województw. Już dziś w niektórych regionach sypnąć ma śniegiem, a od środy padać ma już w całym kraju.

We wtorkowy poranek w trzech województwach obowiązują alerty pierwszego - żółtego - stopnia przed oblodzeniem na drogach. Mowa o województwach zachodnio-pomorskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim.

W miejscach tych mokra nawierzchnia dróg i chodników może zamarzać - przy gruncie temperatury spadają bowiem do -4 stopni Celsjusza. Temperatura powietrza rankiem sięga -2 stopni.

Idzie śnieg. Pogoda w Polsce

Już we  wtorek we wschodniej części kraju IMGW zapowiada opady śniegu lub śniegu z deszczem. Do południa śnieg padać może na Podlasiu, w województwach mazowieckim, łódzkim, lubelskim, podkarpackim, w Małopolsce, w Świętokrzyskiem i na Pomorzu. Z biegiem dnia opady zmieniać się będą niestety w bardziej deszczowe.

W całym kraju pochmurno, z temperaturami do maksymalnie 2-3 stopni na plusie na Pomorzu, 4 na Podkarpaciu, 2 w pasie wschodnim i i centrum oraz maksymalnie 1 stopnia na zachodzie.

Wieczorem na wschodzie i w centrum kraju znów może pojawić się śnieg, a w środę opady spodziewane są już w całej Polsce. Tego dnia temperatury utrzymają się w granicach 0-4 stopni Celsjusza.

Przeczytaj więcej
Komentarze