18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zimno, coraz zimniej!

Arktyczne mrozy wracają do Polski. Zamarzniemy?

27.01.2021  11:21
Prognoza pogody: Arktyczne mrozy
Prognoza pogody: Arktyczne mrozy Fot: Marian Weyo/Shutterstock

Prognoza pogody na dziś nie jest optymistyczna dla wszystkich tych, którzy nie lubią zimna. Właśnie powracają do Polski arktyczne mrozy. To sprawi, że zamarzniemy? Zdecydowanie bezpieczniej pamiętać dziś o ciepłym odzieniu. 

Prognoza pogody będzie dziś jedną z tych srogich. Kiedy byliśmy przekonani, że trwale pożegnaliśmy już Bestię ze Wschodu i sroga zima będzie jedynie wspomnieniem - ona wraca do nas z całą mocą. Synoptycy nie mają wątpliwości.

Prognoza pogody: Arktyczne mrozy w Polsce

Nad naszymi głowami nie zaświeci dziś beztroskie słońce. Całą środę zachmurzenie będzie bardzo duże, ale z większymi przejaśnieniami. Możemy też się spodziewać okresowych opadów śniegu, na północnym zachodzie także deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna osiągnie wartości od 1 st.C do 4 st.C, na południowym wschodzie i wschodzie od -3 st.C do 0 st.C.

Jeśli chodzi o wiatr, to dołoży on swoją cegiełkę do odczuwania chłodniejszej temperatury. Będzie bowiem umiarkowany, miejscami porywisty, a powieje z kierunków zachodnich. Lepiej przygotować naprawdę ciepłe ubrania.

W okresie pandemii koronawirusa ostatnie, na co możemy być przygotowani to przeziębienie. Przeciążona służba zdrowia miałaby wielki problem, żeby nam skutecznie pomóc - dlatego wcześniej warto dać o swoje zdrowie.

Zachowajcie szczególną ostrożność zwłaszcza na drodze. Wszelkie opady mogą w tej temperaturze zamarzać i tworzyć tzn. lodowicę. Wtedy przy szybkiej prędkości łatwo o nieprzyjemne konsekwencje.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze