18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co się dzieje?!

Fala UPAŁÓW zalewa kraj. Niespodziewana ANOMALIA pogodowa

22.09.2020  09:29
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorek Fot: Marina Zezelina/Shutterstock

Prognoza pogody na koniec września najczęściej zapowiadała bardzo jesienną aurę. Tym razem jest inaczej - jesień ustąpiła miejsca fali upałów, która zalewa cały kraj. Tylko dziś, mimo iż jest 22 września - zobaczymy na termometrach nawet po 30 stopni Celsjusza. Pogoda najwyraźniej oszalała.

Prognoza pogody we wrześniu najczęściej zapowiadała aurę jesienną i chłodną. Nie w tym roku! Najwyraźniej pogoda nieźle oszalała, bowiem zamiast zimna na termometrach ujrzymy zabójcze temperatury. Tylko dzisiaj, w dniu początku astronomicznej jesieni, na skórze poczujemy działanie upalnego słońca.

Prognoza pogody: Zaleje nas fala upałów

Prognoza pogody we wrześniu tego rodzaju zdarza się naprawdę nieczęsto. Zmiany klimatyczne rzucają się jednak w oczy zewsząd, także nie powinniśmy się dziwić, że czekają nas takie atrakcje. Dziś wszędzie będzie ciepło i słonecznie, a jedynym znakiem prawdziwej jesieni stanie się wiejący gdzieniegdzie silny wiatr.

Można powiedzieć, że dziś czeka nas wyjątkowo rzadki komfort termiczny. Takie wartości na termometrach jak  27 stopni Celsjusza – m.in. w regionie dolnośląskim i lubuskim i najzimniejsze – czyli 23 st. C. –  na Suwalszczyźnie, naprawdę mogą cieszyć oko.

IMGW informuje, że Europa północna oraz częściowo środkowa i zachodnia jest aktualnie w zasięgu niżów. Tymczasem Polska znajduje się w zasięgu wyżu znad Ukrainy, jednak stopniowo zachodnia część kraju przechodzi pod wpływ niżu z rejonu Szkocji. W tym momencie napływa do nas ciepłe powietrze polarne morskie.

Dodatkowo wiatr będzie dziś na ogół słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, w Sudetach w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. Cieszmy się tak ładnym dniem, nie wiadomo, czy nie jest to ostatnia fala upałów przed nadchodzącymi ochłodzeniami.

Czekacie już na zimę i zbliżające się pierwsze opady śniegu?

Przeczytaj więcej
Komentarze