18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

słońce nadciąga

Wiosna wybuchnie nam prosto w twarz? DIAMETRALNA ZMIANA POGODY

15.02.2021  07:50
Diametralną zmiana pogody. Nadciąga wiosna
Diametralną zmiana pogody. Nadciąga wiosna Fot: New Africa/Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał zaskakujące prognozy na najbliższy tydzień. Miało być koszmarnie zimno, z temperaturami do -20 stopni Celsjusza, a będzie wielkie ocieplenie. Szykujcie się na roztopy!

Wiosna już za kilka dni? Jak najbardziej! Jak informuje rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski, w najbliższy weekend możemy spodziewać się nawet 13 stopni Celsjusza - żeby nie było wątpliwości: na plusie.

Najnowsze prognozy pogody wybitnie pokazują, że pogoda w ciągu kilku dni potrafi się diametralnie zmienić. Według prognoz przed weekendem w nadchodzącym tygodniu miało być -20 st. C. w całym kraju, a teraz jest zupełnie inaczej. Idzie ocieplenie i temperatura w weekend może osiągnąć nawet 13 stopni Celsjusza

- powiedział w rozmowie z PAP.

Ostatnie podrygi zimy. Prognoza pogody

Ocieplenie w Polsce następować ma stopniowo. W poniedziałek w całej Polsce ma być dalej chłodno, ale z miejscowymi rozpogodzeniami. Na wschodzie kraju przewiduje się opady śniegu, tam też będzie najzimniej - do -8 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Podobne temperatury w górach, gdzie dodatkowo wiać będzie silny wiatr o prędkości do 60 km/h.

Dużo cieplej nad morzem - tam temperatury w okolicach zera stopni. W przeważającej części kraju lekki mróz - do -3.

Zimno będzie jeszcze w nocy z poniedziałku na wtorek. Na północnym-wschodzie Polski -15, a miejscami nawet -20 stopni Celsjusza. do -15 stopni w nocy temperatury spaść mogą jednak w całej wschodniej części kraju, w centrum -12 do -8. Na zachodzie i nad morzem lekki mróz: -2, -3 stopnie Celsjusza.

We wtorek i w kolejne dni przychodzi inna pogoda niż miało to być, ponieważ według prognozy jeszcze przed weekendem wygrywał chłód, gdzie wartości nocami miały spadać na wschodzie poniżej -20 st. C. Jednak według najnowszych prognoz, modeli i wyników pracy synoptyków zmienia się to. Wygrywa raczej to ciepło

- mówi w PAP rzecznik IMGW.

Wiosna w Polsce. W weekend 13 stopni

I tak stopniowo zacznie się robić ciepło, ale uwaga! Pogoda znów podzieli Polskę - na północnym wschodzie i wschodzie pozostanie zimowa aura. Tam temperatury w ciągu dnia jeszcze do nawet -6 stopni Celsjusza, podczas gdy w centrum i na Pomorzu będzie już zaledwie -3, -2 st. C., a na zachodzie 0.

W środę na zachodzie kraju już nawet 5 stopni na plusie, w centrum 3, na wchodzie -2. Z każdym kolejnym dniem, od wtorku, opady śniegu zmieniać się będą w opady deszczu.

Jak informuje rzecznik IMGW, w weekend czeka nas wiosna. W sobotę termometry pokazać mogą do 10 stopni Celsjusza, a w niedzielę nawet 13! 

Czytaj także
Przeczytaj więcej