18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki mróz

Lodowy front nad Polską. Powraca zima!

26.01.2021  09:27
Prognoza pogody: Zima powraca
Prognoza pogody: Zima powraca Fot: Adam Burakowski/REPORTER

Prognoza pogody nie pozostawia najmniejszych wątpliwości. Nad Polskę nadciąga lodowy front atmosferyczny, który przypomni nam klimat Bestii ze Wschodu. Jeśli dziś nie ubierzemy się ciepło - będziemy tego zdecydowanie żałować.

Prognoza pogody na dziś pozostawia wiele do życzenia. Mogło się nam wydawać, że już raz a dobrze pożegnaliśmy zimę, a Bestia ze Wschodu jest jedynie ponurym wspomnieniem, ale nic bardziej mylnego. Nad Polskę znowu nadciąga lodowy front atmosferyczny.

Jeśli schowaliście już na dno szafy ciepłe kurtki - warto je wyciągnąć i z pokorą założyć ponownie. W trosce o własne zdrowie lepiej nie igrać z pogodą w kraju. Nikt nie chciałby się przeziębić w okresie szalejącej pandemii koronawirusa.

Prognoza pogody: Zima powraca 

Być może nie będziemy już doświadczać mrozów dwucyfrowych, ale do klimatu radosnej wiosny jest nam jeszcze bardzo, bardzo daleko. W samej stolicy nie ujrzymy dziś nawet słońca, a synoptycy dodatkowo przepowiadają przelotne opady śniegu, które mogą powodować niebezpieczne warunki na drogach. 

Jeśli chodzi o temperaturę, to będzie ona spadać niewiele poniżej zera. W wielu miejscach w Polsce ujrzymy na naszych termometrach do -1 stopnia Celsjusza. Odczuwalna będzie jednak wynosić nawet do -4 stopni Celsjusza.

Koniecznie zadbajcie o to, by nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych. Szczególną ostrożność warto zachować na drogach, które mogą być pokryte tzn. lodowicą. Niewielka prędkość i zdrowy rozsądek to podstawy w bezpiecznym poruszaniu się. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze