18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda na wtorek

Dzisiaj śnieg w Polsce. Sabina znowu atakuje

Wojciech Kozicki
11.02.2020  07:37
Orkan Sabina napiera -szykuje się powrót zimy?
Orkan Sabina napiera -szykuje się powrót zimy? Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER/East News

Orkan Sabina od weekendu maltretuje Europę, a pogoda także w Polsce jest bardzo niebezpieczna. Prognoza na wtorek również nie zapowiada się optymistycznie, IMGW wydało alerty pogodowe. Czy na chwilę powróci zima, której nie było?

Burza Ciara zaczęła w weekend spektakl destrukcji od Wielkiej Brytanii, później porywając ludzi w Niemczech już jako Sabina, a od niedzieli katując Polskę i powodując ogromne zniszczenia. Okazuje się, że żywioł jeszcze nam nie odpuści. Pogoda we wtorek to dalej zagrożenie dla życia i mienia.

Zobacz także

Pogoda i ostrzeżenia od IMGW

Sabina ma nas gnębić do czwartku, przynosząc znaczące ochłodzenie. Tymczasem we wtorek aż do nocy w środę obowiązują ostrzeżenie meteorologiczna od IMGW. Są to żółte alerty pierwszego stopnia dla zachodniej Polski, obejmujące województwa podkarpackie, małopolskie, świętokrzyskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, wielkopolskie, lubuskie, zachodniopomorskie oraz część województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Synoptycy ostrzegają przed bardzo silnym wiatrem!

Zobacz także

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej -  brzmi treść alertu od IMGW.

Śnieg w Polsce

Sam wiatr osiągający prędkość 90 kilometrów na godzinę  (w górach nawet 160!) to nie wszystko. Spodziewane są duże zachmurzenie, opady deszczu i śniegu nie tylko na terenach górskich. Biało może zrobić się w centrum i nawet na północy Polski. IMGW informuje, że w Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść nawet 8 centymetrów.

Zobacz także