18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zima ruszy z kopyta!

Antycyklon Stefan w Polsce. Idą mega mrozy

Wojciech Kozicki
20.09.2022  13:53
Antycyklon Stefan i ochłodzenie. Prognozy pogody zapowiadają ostry początek zimy już za kilka dni
Antycyklon Stefan i ochłodzenie. Prognozy pogody zapowiadają ostry początek zimy już za kilka dni Fot: Beata Zawrzel/REPORTER/East News

Prognoza pogody i kolejna meto niespodzianka. Do Polski nadciąga antycyklon Stefan. Spodziewana jest ostra zmiana pogody, więc szykujcie się na znaczące ochłodzenie i srogie mrozy. To już początek zimy?

Gdyby przy kłamstwach i złych pomysłach rządu PiS można było się ogrzać, mieliśmy ciepło w mieszkaniach przez 100 lat. A ciepło by się przydało, bo nadchodzi niekorzystna zmiana pogody. Synoptycy zapowiadają, że do Polski zbliża się antycyklon Stefan i uderzy w najbliższych dniach. Początek astronomicznej jesieni to raczej zima z grubej rury, bo w ciągu dnia temperatura może wynosić nawet 10 stopni Celsjusza poniżej zera, a nocami prognozowane są przymrozki. W górach przewidywany jest całodniowy mróz.

Antycyklon Stefan, ochłodzenie i początek zimy

Jak wyjaśnia Radio ZET, antycyklon Stefan to bękart wyżu, którzy utworzył się nad Francją i Wielką Brytanią. Właśnie ruszył w głąb Europy, a wizytę w Polsce prawdopodobnie złoży już 22 września. Wtedy w wielu regionach Polski temperatura wyniesienie jedynie 2 stopnie Celsjusza. Najcieplej będzie w kilku miejscach na zachodnich krańcach Polski.

Na północnym wschodzie Europy w tym samym czasie znajdował się będzie głęboki niż. Masy powietrza wokół niżu wirują na półkuli północnej odwrotnie do ruchu wskazówek zegara. [...] Chłodne, arktyczne masy powietrza z dalekiej północy poprzez zaistniałą sytuację baryczną będą „wpychane” z północy w nasz region – zapowiada portal Fani Pogody.

Synoptycy pocieszają Polaków, że na przełomie września i października może zrobić się jeszcze nieco cieplej. Jeśli sprawdzą się optymistyczne prognozy, to termometry pokażą wówczas nawet 20 kresek!

Czytaj także