18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Puk, puk! Kto tam? Zimokalipsa!

Cyklon Sebastian zamrozi Polaków. Śnieg w tym tygodniu!

Wojciech Kozicki
26.11.2019  16:35
Pogoda na weekend i atak zimy - Sebastian sypnie na biało
Pogoda na weekend i atak zimy - Sebastian sypnie na biało Fot: Tomasz Jodlowski/REPORTER/East News

Prognoza pogody na weekend to zapowiedź zimokalipsy? Zima 2019/2020 nadchodzi, pierwszy atak i opady śniegu jeszcze w tym tygodniu. Już w weekend spora część Polski przykryta będzie śniegiem, ponieważ nadciąga cyklon Sebastian.

Pogoda w weekend zapowiada się zimowo. Jak podaje Radiozet.pl, cyklon Sebestian obecnie batoży Wielką Brytanią, ale już w sobotę dotrze nad Polskę. Szykuje się zmiana pogody na taką rodem z filmu „Pojutrze”.

Były tropikalny cyklon imieniem Sebastian (właśc. Sebastien) dotarł na Wyspy Brytyjskie. Na szczęście w ostatniej chwili, tuż przed wkroczeniem nad Irlandię, wytracił impet. Jest obecnie jedynie głębokim niżem, który przynosi opady deszczu i silny wiatr – podaje twojapogoda.pl.

Cyklon Sebastian i pogoda w Polsce - kiedy śnieg?

Cyklon Sebastian oznaczać będzie m.in. wiatr wiejący z prędkością 50 kilometrów na godzinę, deszcz i opady śniegu. Biały puch przykryje większość Polski, ale utrzyma się dość krótko. Śniegiem sypnie już w nocy z piątku na sobotę w południowych i wschodnich województwach. Temperatura będzie jednak wciąż powyżej zera, więc śnieg długo się nie utrzyma.

W pozostałych województwach biało zrobi się w niedzielę i poniedziałek. Na Lubelszczyźnie może spaść nawet do 5 centymetrów białego pucha. To jednak dopiero preludium do zimy trzydziestolecia, która ma zaorać Polskę w tym roku. Synoptycy przewidują, że kraj zaatakuje „bestia ze wschodu”, czyli zabójcze mrozy znad Syberii. Jasnowidz Jackowski ma jednak inne przeczucia i zdradził jaka pogoda będzie w święta i w Boże Narodzenie.

Ostrzeżenia IMGW

Jak na razie pojawiły się ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia od IMGW, ponieważ wschodnią część kraju spowija gęsta mgła. Przewidywane są więc utrudnienia dla kierowców. Alerty obowiązują do 27 listopada.

Prognoza pogody na weekend:

Prognoza pogody na weekend
Prognoza pogody na weekend Fot: IMGW-PIB

logo Tu się dzieje