18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zimno

Deszcze i burze ogarną Polskę. Prognoza pogody grozy

27.08.2020  09:08
Deszcze i burze ogarną Polskę. Prognoza pogody grozy
Deszcze i burze ogarną Polskę. Prognoza pogody grozy Fot: Brian A Jackson/Shutterstock

Prognoza pogody na czwartek nie zapowiada się najlepiej. Możemy pożegnać gorące lato, dziś czekają na nas jedynie deszcze, chłód i burze. Po takim czasie pogodowej sielanki, zdecydowanie powieje grozą.

Prognoza pogody to często nie są najlepsze wiadomości. Aktualnie po wielu tygodniach upałów, czeka nas załamanie letniej aury. Całą Polskę ogarną opady deszczu, a miejscami nawet burze.

Temperatura oscylować będzie między wartościami, takimi jak: 17°C do 22°C. Jakby mało nam było powiania grozą, to powieje również mocnym wiatrem. Będzie on umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 90 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Prognoza pogody na dziś

Aktualnie Europa północna, wschodnia i częściowo środkowa oraz Wyspy Brytyjskie są obejmowane przez niże. Reszta kontynentu znajduje się w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Natomiast jak informuje IMGW, Polska jest pod wpływem niżu z ośrodkiem nad zachodnią Rosją. Z północnego zachodu napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie, stąd taka zmiana aury. 

Ubierzcie się ciepło, żeby po okresie upałów nie przechłodzić się zbyt szybko. Zmienność pogody w Polsce dobiła już niejednego. Na nasz nastrój na pewno wpłynie także fakt, że przez cały dzień na niebie nie ujrzymy słońca. 

Trzymajcie się ciepło!

Przeczytaj więcej
Komentarze