18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda wpadła w amok

Huragan Julia zmasakrował Polskę [WIDEO]

Wojciech Kozicki
24.02.2020  10:08
Pogoda w Polsce jak wściekła - huragan Julia spowodował ogromne zniszczenia
Pogoda w Polsce jak wściekła - huragan Julia spowodował ogromne zniszczenia Fot: Facebook/112 Polkowice

Pogoda w Polsce nie ma litości, a kataklizm Julia uderzył z zabójczą siłą. Huragan spowodował ogromne zniszczenia, a do sieci trafiają dramatyczne zdjęcia i nagrania wideo. IMGW ostrzega, to nie koniec i nadal będzie niebezpiecznie!

Huragan Julia w Polsce spowodował przerażające zniszczenia. Jak podaje Gazeta.pl, uszkodzonych jest ponad 150 budynków mieszkalnych, a 76 tys. osób jest odciętych od prądu. Straż pożarna odnotowała 1782 interwencji w związku z usuwaniem skutków huraganu.

KRAJ - wstępne podsumowanie skutków frontu atmosferycznego. @KGPSP odnotowała 1782 interwencje związane z usuwaniem skutków silnego wiatru. Uszkodzonych zostało 150 budynków mieszkalnych (w tym 16 zerwanych dachów) oraz 106 budynków gospodarczych (16 zerwanych dachów) – napisał na Twitterze zastępca dyrektora RCB Grzegorz Świszcz

„Gazeta Wrocławska” pisze o morderczych wichurach, które uderzyły we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Wiatr w porywach przekraczał 100 kilometrów na godzinę, a na Śnieżce odnotowano podmuchy o prędkości 220 km/h!

Niestety, doszło również do wielu poważniejszych zdarzeń. Zerwany dach z hotelu w Jaczowie pod Głogowem uszkodził kilkanaście samochodów. W miejscowości Kwielice zawalił się budynek gospodarczy – pisze „Gazeta Wrocławska”

Media podają, że wiele drzew przewróciło się na samochody. W Piotrowicach w powiecie jaworskim drzewo zniszczyło auto, w którym był kierowca. Został przewieziony do szpitala. Drzewo uderzyło też w jadącego busa, raniąc 3 osoby.

To jednak nie koniec zagrożenia. IMGW ostrzega na Twitterze, że chociaż dzisiaj wiatr nie będzie aż tak silny, to na południowym wschodzie i w górach nadal możliwe są silne porywy.

Przeczytaj więcej
Komentarze