18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

taaak!

BĘDĄ BIAŁE ŚWIĘTA??? Pogoda się zmienia!!!

21.12.2020  13:50
Białe święta w Polsce! Synoptycy zapowiadają śnieg w Boże Narodzenie
Białe święta w Polsce! Synoptycy zapowiadają śnieg w Boże Narodzenie Fot: Yuganov Konstantin/Shutterstock

Synoptycy dają nam nadzieję na zjawisko niemal już w Polsce zapomniane - w tym roku w końcu jest szansa na białe święta! Są nowe prognozy.

Pójdziemy na zimowy spacer, a może nawet ulepimy bałwana? Do tej pory synoptycy byli bezlitośni i nie dawali nam żadnych szans na białe Boże Narodzenie. Początkowo twierdzili, że ochłodzenie przyjdzie dopiero i może na Sylwestra, później informowali, że śnieg i temperatury spadną najszybciej 27 grudnia. Teraz zima znów ponoć przyspiesza i nadejdzie jeszcze w święta.

Jeszcze do środy w Polsce ma być stosunkowo ciepło - temperatury zaskoczą, termometry wskażą nawet do 11 stopni na plusie. Będzie też pochmurno i deszczowo, i to w całym kraju. Po zachodzie opady mogą marznąć, powodując gołoledź na drogach, śniegu jednak raczej nie zobaczymy.

Od środy zmiana pogody. Śnieg na święta

W środę jednak niebo zacznie się przejaśniać, a opady wystąpią już jedynie na południu i w centrum kraju. Kolejnego dnia, czyli w wigilię, znów nastąpi mocne zachmurzenie i opady deszczu, te jednak na północy Polski zaczną przechodzić w śnieg. W dodatku pojawi się zimny i silny wiatr, który wiać ma nawet w porywach do 50-60 kilometrów na godzinę.

I o ile 24 grudnia dalej w części kraju będzie ciepło (nawet do 10-11 stopni), o tyle od północy zacznie się mocno ochładzać. Na Warmii, Mazurach i Pomorzu prognozuje się temperatury w okolicach 2-4 stopni Celsjusza.

Pierwszy dzień świąt może nas już zaskoczyć, podobnie będzie z dniem drugim. Synoptycy spodziewają się bowiem kolejnego spadku temperatur i przejściowych opadów śniegu. Najmocniej padać ma na północy i południu Polski, jednak biały puch z nieba może pojawić się w całym kraju.

Czytaj także
Przeczytaj więcej