18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

brrr

Huknie zimą w czwartek. Nagły atak już nad ranem

09.12.2020  15:39
Jednodniowy atak zimy w czwartek
Jednodniowy atak zimy w czwartek Fot: A_Lesik/Shutterstock

Zima przyjdzie do Polski w tym roku? Cóż, jeszcze nie teraz. Synoptycy zapowiadają chwilowe ochłodzenie, a później znów późnojesienną szaruchę.

Jeszcze jeden atak zimy, a później ciepełko? Synoptycy zapowiadają, że już w nocy ze środy na czwartek, a później w ciągu dnia, w części Polski pojawią się intensywne opady. Zima przyjdzie jednak tylko na chwilę - później znów na pewien czas zastąpi ją ocieplenie.

Śnieg i mróz. Jednodniowa zima w Polsce

Za chwilową zmianę w pogodzie odpowiadać ma niż atlantycki, który nad ranem nadpłynie na południowy wschód Polski, przynosząc chmury i opady deszczu, a w górach śniegu. W ciągu dnia przesunie się na północ, a następnie wędrował będzie na zachód, niosąc ze sobą deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. Towarzyszyć będzie mu też przenikliwe zimno i przymrozki, oraz nieprzyjemny wiatr.

W czwartek tylko na zachodzie kraju pozostanie pogodnie i odrobinę słonecznie, a pogoda ta utrzyma się w kolejnych dniach. W piątek bowiem zacznie się ocieplać i do końca tygodnia temperatury pozostaną na plusie, z nieba zaś nie powinno padać (może poza drobnymi wyjątkami).

Czytaj także
Przeczytaj więcej