18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Średni klimacik

Pogodomasakra w kraju. Niebezpieczny kocioł atmosferyczny

24.09.2020  09:08
Prognoza pogody niezbyt optymistyczna
Prognoza pogody niezbyt optymistyczna Fot: Brian A Jackson/Shutterstock

Prognoza pogody nie będzie dla nas łaskawa. Chociaż temperatura utrzyma się na całkiem wysokim pułapie, to reszta aury ulegnie załamaniu. Przed nami dzień będący istnym, atmosferycznym kotłem.

Prognoza pogody w Polsce to wieczna niespodzianka. Nigdy nie wiadomo, jaka aura czeka nas danego dnia. Nic więc dziwnego, że kiedy prognozy są optymistyczne - bardzo się cieszymy, a kiedy zapowiadają atmosferyczny kocioł - jesteśmy rozczarowani.

Dziś czeka nas przełknięcie gorzkiej pigułki rozczarowania. Jedyne, co nas nie zawiedzie, to temperatura. Jak na koniec września wciąż będzie bardzo wysoka, co zapewne ucieszy fanów lata. Maksymalne wartości na termometrach osiągną 26 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody niezbyt optymistyczna

Poza tym na terenie całego kraju będziemy się mierzyć z uciążliwymi deszczami i burzami. Synoptycy alarmują, że spadnie dziś około od 10 do 20 litrów wody na metr kwadratowy. 

Dodatkowo w kraju powieje umiarkowany, południowy i południowo-zachodni wiatr. Jedynie podczas burz będzie on osiągał niebezpieczne wartości ok. 80 k/m. Jakby mało nam było niezbyt pozytywnych wiadomości to warto uprzedzić, że warunki biometeorologiczne także będą niekorzystne. 

Aby nie kończyć tych pogodowych doniesień negatywnie, zapewniamy, że w całym kraju odczuwalny będzie dziś komfort termiczny. Uchwyćmy się tej informacji i przeżyjmy nadciągający czwartek.

Przeczytaj więcej
Komentarze