18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wiosna zimą

BĘDZIE +20 STOPNI CELSJUSZA? Wielka zmiana pogody w Polsce

19.02.2021  11:15
Koniec zimy, idzie wiosna!
Koniec zimy, idzie wiosna! Fot: Anastasiya Gracheva/Shutterstock

Czegoś takiego dawno nie było. Siarczysta, śnieżna zima nagle zamieni się w piękną, bardzo ciepłą wiosnę. Ostatni tydzień lutego przyniesie pogodową rewolucję.

Zimno? Pada? Już za chwilę się to zmieni. Zdaniem synoptyków piątek 19 lutego to ostatni dzień zimy w tym roku. Jeśli w prognozach nic się nie zmieni, czeka nas powolny spacer ku wiośnie, zapoczątkowany nagłym wybuchem totalnego ciepła.

W najbliższych dniach nad Polskę napłyną niże znad Atlantyku oraz wyż znad Europy Środkowej i Bałkanów, co przyniesie nadzwyczajne jak na luty (zwłaszcza tegoroczny, z temperaturami poniżej -20 stopni) ocieplenie.

Pogoda w Polsce. Od zimy, do bardzo ciepłej wiosny

Jeszcze w piątek miejscami padać ma śnieg, a temperatury - głównie na wschodzie kraju - utrzymują się w ciągu dnia na minusie. Mroźna ma być też noc, jednak już od soboty zacznie się mocno ocieplać. Na wschodzie temperatury powędrują jedynie nieznacznie powyżej zera, ale na południowym zachodzie sięgną nawet 10 stopni Celsjusza! Co więcej, w calutkim kraju świecić ma dużo słońca.

To dopiero początek przyjemnych wieści po dość szarej i zimnej zimie. Z biegiem tygodnia będzie tylko cieplej. Codziennie na termometrach widzieć będziemy po kilka stopni Celsjusza, a pod koniec tygodnia przeżyjemy mały szok. Termometry na wschodzie pokażą nawet 9 stopni, w centrum 13!

Im bardziej na zachód i południe, tym cieplej. W następny piątek w Krakowie czy Katowicach ma być nawet 15 stopni Celsjusza, W Poznaniu aż 16, a na południowym zachodzie 19-20 stopni!

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze