18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Opalanie? Chyba drewnem w piecu

Pogoda w wakacje 2021. Raj dla pasjonatów łapania deszczówki

Wojciech Kozicki
19.05.2021  12:12
W wakacje 2021 Polaków czekają bezsenne noce. Pogoda będzie nam doskwierać
W wakacje 2021 Polaków czekają bezsenne noce. Pogoda będzie nam doskwierać Fot: Adam Staskiewicz/East News

Jakie będzie lato 2021? Dzięki Accu Weather już teraz dostępna jest długoterminowa prognoza pogody i wiadomo, czy okres wakacyjny przyniesie nam rekordowe upały. Podpowiadamy: przygotujcie się na tropikalne temperatury w Europie. Natomiast wakacje w Polsce będą szczgólnie udane dla pasjonatów łapania deszczówki.

Na myśl o nadchodzących wakacjach aż chce się zaśpiewać z Zenkiem Martyniukiem "lubię czekać lata, skąpanego w kwiatach gdy ciepły deszczyk gra". Kluczowy może okazać się właśnie DESZCZYK. Amerykański serwis pogodowy Accuweather zaprezentował długoterminową prognozę pogody na lato 2021. Jaka będzie temperatura w wakacje? Amerykańscy meteorolodzy ze wspomnianego serwisu zapowiadają, że prognozowane są tropikalne upały w Europie. Pogoda nie będzie jednak tak łaskawa dla Polaków. Przydadzą się parasole, gumofilce i baniak na deszczówkę.

Długoterminowa prognoza pogody - LATO 2021 i temperatura w wakacje

Jak wyjaśnia Radio ZET, w Europie bardzo ciepło zrobi się jeszcze zanim nadejdzie kalendarzowy pierwszy dzień lata i jeszcze w czerwcu pogoda będzie wyjątkowo upalna. Niektóre źródła już podają, że prawdopodobnie czekają nas UPAŁY STULECIA!

Jak wynika z modeli synoptyków dla Europy południowo-zachodniej i południowo-środkowej, średnia temperatura będzie wynosiła około 21-26 st. C w czerwcu i nawet do 34 st. C w lipcu. Wówczas zaskoczeniem nie powinny być też 40-stopniowe wartości na termometrach. W sierpniu możliwe jest nieznaczne ochłodzenie – podaje Radio ZET.

Pogoda w Polsce w wakacje

Czy równie gorąco będzie także w Polsce? Długoterminowa prognoza pogody dla naszego kraju nie jest aż tak łaskawa. Gdy większość mieszkańców Europy będzie się smażyła  w promieniach słońca, do nas zawitają niże atlantyckie przynoszące deszcze i burze, szczególnie w sierpniu.

Jak podaje radiozet.pl, nie ma co liczyć na wielotygodniowe i ekstremalne upały w Polsce. Z prognozy wynika, że czekają nas raczej krótkie epizody pięknego lata. Na termometrach zobaczymy 19-21 st. C w czerwcu, w lipcu 21-25 st. C, a w sierpniu znów między 19 a 21 st. C.

Podobną prognozę przedstawia również Zdzisław Cyganiak, obserwator przyrody z Wartkowic. Na łamach lodz.naszemiasto.pl czytamy, że lato 2021 w Polsce będzie raczej deszczowe, dni będą parne i męczące, a noce bezsenne. Temperatury przez większość czasu będą przekraczać w dzień 20 stopni, ale rzadko tylko sięgną do 30 stopni. Rekord ciepła w Polsce nie zostanie pobity. Cyganiak pociesza jednak, że tym roku mamy mniejsze szanse na trąby powietrzne, wichury i opady gradu.

Tegoroczne lato będzie przeokropne, deszczowe i burzowe. Za to bez suszy atmosferycznej, glebowej i hydrologicznej z którymi mieliśmy do czynienia w ostatnich latach. To będzie takie lato z jakim często mieliśmy do czynienia w latach 70-tych i 80-tych – zapowiada Zdzisław Cyganiak. (lodz.naszemiasto.pl)

Czytaj także
Przeczytaj więcej