18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ziiimno

Ostre załamanie pogody w weekend. Przed nami ŚNIEG i MRÓZ

23.09.2020  12:11
Prognoza pogody, nadchodzi zima i śnieg
Prognoza pogody, nadchodzi zima i śnieg Fot: PIOTR ZAJAC/REPORTER

Prognoza pogody na weekend jest zaiste zaskakująca. Po fali niemalże upałów - teraz czeka nas załamanie jesiennej aury. Możemy spodziewać się nawet... mrozu i śniegu! W takiej sytuacji trzeba uważać na ewentualne przeziębienia. W czasach pandemii lepiej niczego nie łapać.

Prognoza pogody mówi jasno - to już definitywny koniec lata i ostatniej fali upałów. Teraz jesień wjedzie na tory mroźnej aury - dosłownie mroźniej. Tak wynika z prognoz meteorologów, którzy wieszczą bardzo wczesne podmuchy tegorocznej zimy.

W ten weekend w Tatrach możemy liczyć na... pierwszy śnieg. Co więcej - temperatura odczuwalna sięgnie zabójczej wartości... minus dziesięciu stopni Celsjusza! Jeśli to nie jest początek zimy, to już sami nie wiemy, czym może on być.

Prognoza pogody i pierwszy śnieg

Chociaż ostatnie dni bardziej przypominały początek lata niż jesieni - to teraz się to definitywnie zakończy. Turystyczne szlaki do tej pory wypełnione po brzegi, z całą pewnością opustoszeją.

Aktualnie załamanie pogody zacznie się od stopniowego spadku temperatury powietrza. Poza tym w Polsce pojawią się burze i intensywne opady deszczu. Dodając do tego słabą widoczność i porywiste wiatry - czeka nas naprawdę jesień pełną parą.

To właśnie w weekend w Tatrach deszcz zamieni się w śnieg oraz deszcz ze śniegiem. Zimowa aura zostanie z osobami przebywającymi w górach na dłużej. Śnieżyce i wiatr staną się od tego weekendu codziennością.

Cieszy Was wczesne nadejście zimy? Rok temu nie było jej w ogóle.

Przeczytaj więcej
Komentarze