Prognoza pogody mrozi krew w żyłach

Śnieg w Polsce w weekend! Zima rzuci się na nas jak bestia

04.10.2019  20:04
Kiedy zima w Polsce? Pierwszy śnieg spadnie już w weekend
Kiedy zima w Polsce? Pierwszy śnieg spadnie już w weekend Fot: Marek Maliszewski/REPORTER/East News

Zima znów zaskoczyła drogowców – to zapewne usłyszymy już w weekend. Prognoza pogody nie jest optymistyczna, już za kilka dni czeka nas śnieg z deszczem! Czy czas już zmienić opony na zimowe?

Kiedy przyjdzie zima? Okazuje się, że znacznie wcześniej, niż się spodziewacie. Jak na razie zapowiadano już zimokalipsę i atak morderczego mrozu znad Syberii. Teraz poinformowano, że zbliżają się pierwsze opady śniegu… już w najbliższy weekend!

Pogoda i temperatura w weekend

Do Polski powoli napływa arktyczne zimno. Prognoza pogoda na weekend przewiduje więc szokujący spadek temperatury, przymrozki i deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą nawet dwie kreski poniżej zera! Szczególnie na baczności powinni się mieć kierowcy, bo spodziewane są trudne warunki na drogach.

Media podają, że w w sobotę śnieg spadnie nie tylko w górach. Na północy Polski w sobotę należy spodziewać się krupy śnieżnej, a w niedzielę prawdopodobnie na Pomorzu sypnie śniegiem. Radiozet.pl ostrzega, że w całym kraju maksymalna temperatura ma wynosić jedynie 12 stopni Celsjusza.

Przeczytaj więcej
Komentarze