Koniec wiosny?

Pogoda i powrót zimy. W weekend spadnie śnieg

Wojciech Kozicki
13.03.2020  12:32
Kalendarzowa wiosna czy powrót zimy? Pogoda w weekend nas zmrozi
Kalendarzowa wiosna czy powrót zimy? Pogoda w weekend nas zmrozi Fot: ADAM SLOWIKOWSKI/REPORTER/East News

Prognoza pogody na weekend jest zaskakująca! Jeśli jesteście zrozpaczeni, że nie było zimy w tym roku, to najnowsze wiadomości meteo mogą was pocieszyć. Szykuje się powrót zimy, będą opady śniegu!

Pogoda na weekend zapowiada się zimowo. Może nie będą to zimokalipsa i zima trzydziestolecia, ale już w piątek spodziewane są opady deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz. Natomiast w górach srogo sypnie śniegiem.

Temperatura maksymalna w centrum Polski w weekend wyniesie 4 stopnie Celsjusza, a na południu kraju termometry pokażą maksymalnie 2 kreski. W sobotę w nocy mróz może nas zaskoczyć, bo temperatura wyniesie na Mazowszu i Lubelszczyźnie nawet -8 stopni Celsjusza.

W dzień na zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W centrum i na wschodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i tam przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C na wschodzie, w rejonach podgórskich oraz gdzieniegdzie na Pomorzu, wybrzeżu i Kujawach; na pozostałym obszarze od 4°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko na wschodzie jeszcze dość silny, w porywach do 75 km/h, północno-zachodni. Wysoko w Karpatach opady śniegu oraz porywy wiatru do 110 km/h i tam wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne – brzmi prognoza pogody na sobotę, którą publikuje Pogodynka.pl.

Kiedy ocieplenie w Polsce?

Będzie to bardzo krótki powrót zimy, a już od niedzieli i poniedziałku pogoda w Polsce  zacznie nas rozpieszczać i nastąpi niemal letnie ocieplenie. Temperatura będzie wynosiła 17 stopni Celsjusza.

Przeczytaj więcej
Komentarze