18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czy to już początek zimy?

Jarosław popsuje pogodę. Nadciąga mroźny niż

Wojciech Kozicki
27.10.2019  13:42
Niż Jarosław atakuje - prognoza pogody i ochłodzenie
Niż Jarosław atakuje - prognoza pogody i ochłodzenie Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Aktualna prognoza pogody to niemal same złe wiadomości. Z północy kraj zaatakuje niż Jarosław i już od poniedziałku szykujcie się na ochłodzenie i śnieg!

Układ Baryczny Jarosław nie będzie miał dla Polski litości. Niż znad Finlandii i Rosji zapewni nam ochłodzenie, a pogoda będzie wietrzna i pochmurna. Zapowiada się spory spadek temperatury, będzie lał deszcz, a prawdopodobnie spadnie też śnieg.

Jak ostrzega pogodynka.pl, będzie coraz zimniej. Temperatura zacznie spadać w poniedziałek, a już w środę w całym kraju na termometrach nie pojawi się więcej niż 7 kresek. W połowie tygodnia wystapią pierwsze przymrozki.

IMGW wydało już ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia, które obejmują województwo pomorskie i zachodniopomorskie. Mieszkańcy powiatu kamieńskiego, Świnoujścia, koszalińskiego, sławieńskiego, lęborskiego, puckiego i wejherowskiego powinni uważać na silny wiatr.

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, bez opadów na Dolnym Śląsku, Ziemi Łódzkiej oraz południu Wielkopolski. W strefie brzegowej Morza Bałtyckiego możliwe burze, a w ich trakcie opady krupy śnieżnej. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 7°C na Podhalu i 8°C na Podkarpaciu do 10°C, 11°C na przeważającym obszarze kraju oraz 12°C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Nad morzem wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h – podaje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie.(pogodynka.pl)

Przeczytaj więcej
Komentarze