18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polskie tropiki

Nadciągają zabójcze upały. Czekają nas PIEKIELNE NOCE!

Wojciech Kozicki
06.08.2020  16:57
Prognoza pogody - Polacy będą się SMAŻYĆ!
Prognoza pogody - Polacy będą się SMAŻYĆ! Fot: GERARD/REPORTER/East News

Lato w Polsce dopiero się rozkręca. Instytut Meteorologii i Gospodarki wydaje kolejne ostrzeżenia, ponieważ nadciągają do nas zabójcze upały. Ochłody nie będzie nawet w nocy!

Temperatura rośnie, a upały w Polsce są coraz bardziej niebezpieczne. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia dla siedmiu województw, ponieważ temperatura przekroczy w nich 30 stopni Celsjusza. Groźnie zrobi się w Wielkopolsce, na Mazowszu, w Łódzkiem, Lubelskiem, na Dolnym Śląsku, w Opolskiem i Lubuskiem.

Pogoda szaleje! W nocy będzie gorąco!

Radio ZET podaje, że po zmroku mieszkańcy tych regionów nie znajdą chłodnego ukojenia. Czekają nas „TROPIKALNE NOCE”, gdy temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza. Taka pogoda w Polsce może utrzymać się nawet przez tydzień. Obecne alerty pogodowe od IMGW obowiązują jak na razie do 10 sierpnia.

Jak radzić sobie z upałem?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na swojej stronie radzi jak przetrwać upały. Przede wszystkim należy unikać wysiłku fizycznego, pić dużo niegazowanej wody, ograniczyć przebywanie w słońcu, nosić nakrycie głowy, stosować kremy z filtrem UV i nie wychodzić z domu bez potrzeby. RCB ostrzega również, by nie zostawiać dzieci i zwierząt w aucie, a w ciągu dnia zasłaniać okna.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze