18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groza pogodowa

Niż Lars nas zmiecie. Potężne zamiecie!

25.01.2021  08:11
Prognoza pogody: Niż Lars
Prognoza pogody: Niż Lars Fot: East News

Prognoza pogody w Polsce na najbliższy czas jest iście przerażająca. Mogło się wydawać, że pokonaliśmy zimę, ale nic bardziej mylnego. Wkrótce zmiecie nas prawdziwy gigant - niż Lars. Żywimy nadzieję, że wciąż macie pod ręką ciepłe ubrania.

Prognoza pogody na najbliższy czas w Polsce jest skrajnie przerażająca. Po ostatnim ataku Bestii ze Wschodu dopiero co zaczynamy zbierać siły, a już za moment zaatakuje nas niż Lars, który przyniesie jeszcze gorsze zjawiska pogodowe niż poprzednia, agresywna aura. IMGW ostrzega nieświadomych wiszącego nad nami dramatu.

W poniedziałek spadnie nawet 35 cm śniegu na Podkarpaciu, a w Małopolsce, na Lubelszczyźnie, na wschodzie Mazowsza i Podlasia spadnie od 20 do 30 cm białego puchu. Taki właśnie będzie skutek ataku niżu Lars. Na wschodzie Polski śnieżyce będą najsilniejsze od lat.

Prognoza pogody: Niż Lars nas zmiecie

Możemy się dziś spodziewać zachmurzenia dużego i umiarkowanego. Z całą pewnością czekają nas opady na ogół śniegu, tylko na wybrzeżu miejscami deszczu ze śniegiem. Ich natężenie będzie się wahać od umiarkowanego poprzez silne.

Chwilowo przynajmniej nie spadną na nas tak skrajne mrozy, jak ostatnio. Temperatura powietrza będzie się wahać od -1°C do 3°C, w rejonach podgórskich Karpat około -3°C. IMGW również ostrzegało jeszcze w niedzielę przed niespodziankami, które może nam przynieść niż Lars.

Wydano obostrzenia I, II i III stopnia o intensywnych opadach śniegu. "We wschodniej i południowo-wschodniej Polsce sypnie śniegiem. Miejscami spadnie od 15 cm do 30 cm, a lokalnie na południu Podkarpacia nawet 35 cm białego puchu" - czytamy w komunikacie IMGW.

Szczególnie niebezpiecznie może być na drogach, dlatego apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożność. Tylko zdrowy rozsądek może nas uchronić przed ewentualnymi skutkami ponurych niespodzianek pogody.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze