18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prognoza jak groźba

Pogoda nas wygrzmoci. Dzikie burze i grad!

Wojciech Kozicki
18.06.2020  16:14
Burze i deszcz w Polsce - prognozy pogody jak groźby śmierci
Burze i deszcz w Polsce - prognozy pogody jak groźby śmierci Fot: David R. Frazier/East News/Science Source

Pogoda dzisiaj nie będzie się z Polską cackała, prognozy są dramatyczne. IMGW wydał już alerty meteorologiczne dla 10 województw. To będzie istna pogodokalipsa – szykujcie się na srogie burze i grad. Będzie niebezpiecznie!

Prognoza pogody na czwartek 18 marca zapowiada się potwornie. IMGW wydał alerty pogodowe. W woj. dolnośląskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, łódzkim, mazowieckim, świętokrzyskim, opolskim i części woj. warmińsko-mazurskiego wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. Oznacza to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia oraz ekstremalne zjawiska meteorologiczne.

Zabójcza pogoda - burze i grad w Polsce

Przewidywane są zabójcze burze i grad. Co gorsza, spodziewane są opady deszczu od 30 mm do 50 mm i wiatr wiejący z prędkością nawet 90 kilometrów na godzinę.

Jak podają media, deszcze w wielu miejscach Polski już spowodowały podtopienia. W Bytomiu woda wdarła się do piwnic, zalała niektóre ulice. Studzienki kanalizacyjne nie są w stanie poradzić sobie z taką ilością wody.

Dzisiaj burze możliwe będą miejscami na przeważającym obszarze Polski. Ze względu na dużą wilgotność powietrza napływającego do nas z rejonu Morza Czarnego, wystąpi zagrożenie silnymi opadami deszczu. Opady deszczu punktowo będą miały nawalne natężenie. Lokalnie możliwe będą także silne porywy wiatru (nawet do 90 km/h) oraz opady gradu do 3 cm. Pierwsze burze rozwijać się mogą rano, jednak najwięcej ich prognozujemy w godzinach popołudniowych i wieczornych - zapowiada Burza-Alert-IMGW na Facebooku.

Burze w Polsce i alerty IMGW
Burze w Polsce i alerty IMGW Fot: IMGW

 

Przeczytaj więcej
Komentarze