18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy na lodzie

Dzisiaj atak zimy i śnieg. Nadciąga biała groza!

Wojciech Kozicki
13.12.2019  08:15
Atak zimy - to będzie pechowy piątek
Atak zimy - to będzie pechowy piątek Fot: TOMASZ JODLOWSKI/REPORTER/East News

Pogoda w piątek trzynastego będzie niczym mroczny zwiastun zimy. Deszcz, wiatr, śnieg… jeśli chodzi o wiadomości meteo, jest to bardzo pechowy dzień.

Prognoza pogody na piątek dosłownie mrozi krew w żyłach. Dzień będzie bardzo pochmurny i deszczowy, a do tego wiać będzie silny wiatr. W sporej części kraju należy spodziewać się także deszczu ze śniegiem. IMGW wydał nawet ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dotyczące marznących opadów.

Kierowcy powinni się mieć na baczności. Spodziewane są gołoledź i utrudnienia na drogach.

Maksymalna temperatura w Polsce w piątek wyniesie 6 stopni Celsjusza. Z powodu silnego wiatru jeszcze bardziej odczuwalne będzie zimno. Jak podaje radiozet.pl, maksymalnie osiągnie 50-60 km/h, w górach nawet do 110 km/h.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu ze śniegiem i deszczu, a na północy oraz w Karpatach również śniegu. Rano na północy oraz w centrum lokalnie możliwe opady marznące powodujące gołoledź. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 12 cm. Temperatura maksymalna od 1°C na Kaszubach i 2°C na Podhalu oraz nad morzem do 4°C, 5°C na przeważającym obszarze do 6°C miejscami na południu. Wiatr umiarkowany i porywisty, na obszarach podgórskich w Karpatach w porywach do 55 km/h, na północnym wschodzie w porywach do 60 km/h, nad morzem dość silny, południowo-wschodni i południowy. W Tatrach wiatr w porywach do 100 km/h, powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne – można przeczytać w serwisie pogodynka.pl.

Przeczytaj więcej
Komentarze