18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda atakuje Polaków

Niż Joyce ostro nas dociśnie. Bałtyk się przepełnia!

Wojciech Kozicki
22.01.2020  07:57
Prognoza pogody - mokre wiatry i zalani Polacy
Prognoza pogody - mokre wiatry i zalani Polacy Fot: CEZARY PECOLD/REPORTER/East News

Pogoda w środę zapowiada się niespokojnie, ponieważ nad kraj nadciąga dokuczliwy niż Joyce. IMGW wydał już ostrzeżenia meteorologiczne. Może być niebezpiecznie!

Prognoza pogody na środę to co prawda nie pogodokalipsa i wiatrogeddon, ale i tak niż Joyce sprawi, że to nie będzie dobry dzień. Temperatura będzie utrzymywać powyżej zera, ale środa będzie mokra i bardzo wietrzna. Prędkość wiatru wyniesie nawet 100 kilometrów na godzinę.

Będzie chłodno, a na południu Polski zapowiadane są opady deszczu. IMGW ostrzega, że w ten sposób otrzymamy niebezpiecznie i nieprzyjemne marznące opady. Na Pomorzu wydano też alerty hydrologiczne drugiego stopnia ze względu na wysokie napełnienie Bałtyku (534 centymetry) i gwałtowne wzrosty stanu wody.

W dzień zachmurzenie duże, jedynie początkowo na południu małe i umiarkowane. Okresami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na południu również śniegu. Na południu i południowym zachodzie lokalnie marznące opady deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C na Podhalu, 1°C Kotlinie Kłodzkiej, około 4°C w centrum, do 6°C na północy kraju i 7°C miejscami na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w całym kraju porywisty, północno-zachodni i zachodni. W Karpatach w porywach do 100 km/h, w Sudetach do 90 km/h, nad morzem do 70 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne – zapowiada synoptyk IMGW-PIB Kamil Walczak.

Radiozet.pl ostrzega, że czeka nas również gwałtowny spadek ciśnienia, który może bardzo negatywnie wpływać na samopoczucie.

Będziemy mieć też do czynienia z gwałtownym spadkiem ciśnienia. W poniedziałek w Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku barometry wskazały blisko 1050 hPa. Tymczasem w centrum docierającego do Polski frontu ciśnienie wynosi zaledwie 965 hPa. Znaczny spadek ciśnienia może poważnie wpłynąć na nasze samopoczucie i wywołać nasilające się bóle - zapowiada radiozet.pl.

Polacy nie mają i tak powodu do narzekań, bo mamy do czynienia z dość wiosenną zimą. Tymczasem Europa zmaga się z pogodokalipsą. W Hiszpanii śnieg sypie jak ściekły, a w Finlandii odnotowano -37,7 stopni Celsjusza.

Przeczytaj więcej
Komentarze