18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror

Prognoza pogody z piekła. Grad, deszcz, burze

05.09.2020  14:32
Prognoza pogody z piekła. Grad, deszcz, burze
Prognoza pogody z piekła. Grad, deszcz, burze Fot: trendobjects/Shutterstock

Prognoza pogody z piekła rodem. Dziś w Polsce nie możemy się spodziewać pięknej aury. Zamiast tego czeka nas grad, deszcz, burze i inne, tego typu przykrości. Mieliście nadzieję na piękny weekend? Lepiej ją porzućcie.

Prognoza pogody nie zapowiada się najlepiej. Sobota powinna być dniem pięknym i radosnym, ale niestety, aura ma wobec nas zupełnie inne plany. Dziś czeka na nas grad, deszcz i burze zamiast słonecznej sielanki.

Cała sobota upłynie nam pod znakiem opadów atmosferycznych. To wszystko przez front z opadami, który będzie wędrował od północnego zachodu w głąb kraju. To właśnie on nam nie odpuści i sprawi, że uśmiech zniknie dziś z niejednej twarzy.

Prognoza pogody jak z horroru

Wiedzieć należy, że od Dolnego Śląska po Mazury i Podlasie burze, lokalnie z gradem i deszczem spowodują opady do 30 mm. IMGW informuje, że północna i częściowo wschodnia Europa jest w zasięgu niżu znad Skandynawii, natomiast południowo-wschodnia znajduje się w zasięgu niżu znad Krymu. Jakby tego było mało, Polska częściowo znalazła się w obszarze podwyższonego ciśnienia, w ciepłym powietrzu polarno-morskim. 

Druga część kraju leży aktualnie w strefie wpływu wspomnianego już niżu znad Skandynawii. Dla pocieszenia można dodać, że nie najgorzej będzie dziś z temperaturą powietrza. Na przeważającym obszarze kraju ujrzymy od 22°C do 27°C, miejscami na południu 28°C; chłodniej będzie na północnym zachodzie i północy od 17°C do 21°C. 

Interesująca jest również kwestia wiatru. Powieje on głównie słaby i umiarkowany. Jedynie na wybrzeżu będzie porywisty, południowy skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru osiągać będą prędkość do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Uważajcie dziś na siebie koniecznie!

Przeczytaj więcej
Komentarze